כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

פסגת הקוורטט הבינ"ל עם נציגות "הקוורטט הערבי" תיערך באפריל בקהיר

"אלקודס" (27/02/2007)

קהיר- צלאח ג'מעה- שר החוץ המצרי, אחמד אבו אלע'יט, מסר כי הקוורטט הבינ"ל הודיע למצרים אודות רצונו לקיים פגישה בחודש אפריל בקהיר. הפגישה אמורה להפגיש בין נציגות הקוורטט הבינ"ל: ארה"ב, רוסיה, האיחוד האירופי והאו"מ לנציגות "הקוורטט הערבי": סעודיה, מצרים, האמירויות וירדן.

אחמד אבו אלע'יט אמר במסיבת עיתונאים שנערכה אחרי שיחותיו עם בניטה ולדנר, האחראית על קשרי החוץ של האיחוד האירופי ועל מדיניות החסות החדשה, שפגישת שרי החוץ של שבע המדינות המסלמיות באסלאמאבאד לא עסקה באיומים האמריקאים כלפי איראן.

אלע'יט אמר כי הדיונים באסלאמאבאד כן עסקו בשאלת תיק הגרעין האראני, ובנושאים אחרים שמדאיגים את העולם המסלמי כמו הבעיה הפלסטינית והמצב הלא משביע רצון בגדה המערבית. כמו כן עסקו הדיונים בשאלת לבנון, במצב בעיראק, ובהימלטות העולם האסלאמי מן העמידה המשותפת לצד המערב ותמיכה בו במאמציו לעמוד מול הצדדים הקיצוניים בעולם האסלאם המזיקים לאסלאם.

אלע'יט אמר כי שבע המדינות המסלמיות המתונות שנפגשו באסלאמאבאד: מצרים, סעודיה, ירדן, תורכיה, פאקיסטאן, מאלזיה ואינדונסיה, מתכוונות להמשיך את השיח המשותף ביניהן בדרך לפגישת הפסגה בקהיר.

בניטה ולדנר אמרה כי "הסכם מכה" הינו מועיל מפני שהוא חותר להתרחקות ממלחמת האזרחים. ולדנר סייגה במשהו מדבריה בקובעה כי יש לחכות עד להרכבת ממשלת אחדות לאומית ברשות על מנת שהאיחוד האירופי יחליט כיצד נכון יהיה לנהוג מול ממשלה זו. בניטה אמרה כי להרכב הממשלה תהיה השפעה על מדיניות האיחוד האירופי כלפי הממשלה הפלסטינית. ביחס לאפשרות שהאיחוד האירופי יתערב בעניינים הפנימיים במצרים כחלק ממדיניות החסות החדשה שלו אמרה ולדנר כי מדיניות זו שואפת לסייע לשותפים של האיחוד במצרים ולא להתערב בעניינים פנימיים. האיחוד חותר לסייע לתכנית המודרניזציה במצרים.