כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

טל שניידר כותבת ל"מאקו" על סמינר יוזמת ז'נבה לפעילי מפלגות והשתתפותה של מועמדת הליכוד נאווה בוקר

(04/02/2015)

מדריך החרמת האירועים לימני הנבוך

טל שניידר | mako | פורסם 04/02/15

ההחלטה של בכירי הליכוד והבית היהודי להדיר רגליהם מאירועים הממומנים על ידי הקרן החדשה לישראל, לא תוכל לעמוד לאורך זמן במבחן המציאות. בין השאר, כי הקרן החדשה לישראל מממנת פרויקטים שונים ברחבי ישראל שעוסקים בנושאים חברתיים, בפריפריה ובקבוצות מוחלשות בחברה. לפני חצי שנה פלוס הגיעה ח״כ איילת שקד לכנס חשוב בירוחם, שמומן על ידי הקרן החדשה לישראל וזאת על אף פעילות נמרצת ופומבית של ׳אם תרצו׳ לבטל את אותו הכנס. שקד פרסמה לאחר מכן תגובה והתייחסה לנושא.

לאור הברדק, וכדי לחסוך לאנשי הימין מבוכות, אני אנסה לסייע קצת. למעשה, אפשר אולי לחשוב על מאגר מסודר של ארגונים פסולי-חיתון, שיקל על ימנים בתהליך קבלת ההחלטות.

נאוה בוקר, מקום 25 ברשימת הליכוד לכנסת, השתתפה בסוף השבוע האחרון בסמינר סוף שבוע של יוזמת ז׳נבה, לקידום פתרון שתי מדינות לשני עמים. הסמינר מומן על ידי קרן בשם share foundation - קרן פרטית של אנשים, חלקם יהודים וחלקם נוצרים אוהבי ישראל, שרוצים לקדם את השיח המדיני בקרב פעילי מפלגות, כדי להבטיח את המשך קיומה וביטחונה של ישראל. חברי הקרן מתגוררים בכמה מדינות במרכז אירופה. יוזמת ז׳נבה, במימון השוטף שלה, גם מסתייעת בכספים של האיחוד האירופי אשר מופנים לפעילויות חינוכיות, אך לא פוליטיות (כך אומרים ביוזמת ז׳נבה).

בסוף המפגש שלחו מיזמת ז׳נבה הודעה לעיתונות ובה נכתב - כי בוקר ציינה כי היא הגיעה למפגש במטרה לשמעו את הצד השני ולהשמיע את הצד שלה. עם זאת הדגישה: "הייתה הסכמה שבשנתיים הקרובות לא נגיע לשלום, כך שליוזמת ז'נבה יש עוד עבודה רבה". בפני משתתפי הסמינר הפעילים במפלגות שונות (הליכוד, העבודה, התנועה ומרצ) דיבר גם השר הפלסטיני לשעבר הישאם עבדלראזק, שהגיע במיוחד מעזה למפגש ואמר: "הדרך להגיע לשלום היא באמצעות משא ומתן. צריך לעשות שלום בין שני אויבים. הבסיס לכך הוא היוזמה הערבית שאינה רחוקה מיוזמת ז'נבה או מתווה קלינטון - ומטרתן זהה".זהירות, מימון זרהלאה, יום חמישי: השקת הספר של ד״ר יאיר הירשפלד ממכון דניאל אברמס לדיאלוג אסטרטגי. אמנם, אין אנשים שנכנסו ברשימות לכנסת, ואולי זה אך מזל שדני דיין נטש בזעם את הבית היהודי, אף שגם בליכוד, התייצבות שלו תיראה בעין לא יפה. אחרי הכל, מי שמממן פה את העניינים הוא אותו אברמס, אשר כידוע מזרים מימון זר להפלת הממשלה באמצעות ארגון V15.

מצד שני, איש הימין משה ארנס משתתף. דיין, מצידו הודיע היום ( שילך לכל אירוע שאליו יוזמן והוא גם צודק שגם ח״כ יחימוביץ׳ הודיעה על ביטול השתתפות בכנס של העיתון בשבע. הנימוק שנתנה: הכותרת של אחד מן הפאנלים באותו הכנס היתה ״האם טיפולי המרה הם פתרון רצוי לבעלי נטייה חד מינית״? בינתיים, שם המושב בכנס של בשבע הוחלף ל: ״דרכי התמודדות עם נטיה חד מינית במגזר״. ליחימוביץ׳ לא הייתה בעיה עם המימון של הכנס.

בשבוע הבא יערך הכנס שנתי של מכון המחקר INSS. הכנס אמנם נראה לגיטימי ואפילו ציוני, אבל הדבר העשוי להטריד את המשתתפים הימניים בכנס הזה (נפתלי בנט, גלעד ארדן, משה יעלון ועוד), ועל כך הם צריכים להיות ערניים כבר עתה - זה שהעומד בראש המכון הציוני הזה הוא עמוס ידלין, המועמד של המחנה הציוני לתפקיד שר הביטחון. כידוע, ידלין הוא איש מפלגת העבודה מלידה אך, על פי הליכוד מדובר במפלגה שקשרה קשר עם אנשי v15 להפלת ממשלת נתניהו באמצעות מימון זר. מסוכן.

מסר ליו״ר צעירי הליכוד, דוד שיאן וליו״ר צעירי הבית היהודי (איני יודעת מי הוא): אתם אמורים להופעה באירוע של ישראל חופשית והמשמר החברתי. שני הארגונים שוחרי הטוב הללו, שפועלים בנושא דת ומדינה ואחריות אזרחית, הם נתמכים של הקרן החדשה לישראל.

הרשימה פתוחה - אם יש עוד כנסים אסורים, אנא עדכנו אותי ונעשה רשימה מתגלגלת של חרמות, איסורים ומידע על מימון זר.