כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-איאם": עריקאת: העניין היחיד על סדר היום בפגישת עבאס-אולמרט יהיה הנושא המדיני

(16/07/2007)

"אל-איאם", 16.7
סא'אב עריקאת: הנושא המדיני הוא הסעיף היחיד על סדר היום של פסגת אבו מאזן-אולמרט היום 

הד"ר סא'אב עריקאת הדגיש בפני "אל-איאם" כי נושא אחד נמצא על סדר היום של מפגש הנשיא מחמוד עבאס עם רה"מ הישראלי אולמרט היום, והוא הנושא המדיני.
מקורות ישראלים ופלסטינים ציינו כי המפגש יערך היום אחר הצהריים במערב ירושלים. המקורות הישראלים ציינו כי אולמרט יגיע לפגישה עם הנשיא עבאס כשהוא מביא הסכמים להפסיק את הרדיפה אחרי 180 מבוקשים בגדה המערבית, רשימת שחרור שכוללת 250 עצורים פלסטינים בבתי הכלא הישראלים, התרת כניסה לגדה עבור נאיף חוואתמה, מזכ"ל החזית הדמוקרטית", ופארוק קדומי, חבר "הועדה המרכזית" של פתח, והבטחות להסיר מחסומים בגדה המערבית מייד עם סיום הכנת הצבא הישראלי את רשימות המחסומים שיוסרו. כל זאת מבלי שנדע בבירור האם יקבל אולמרט את חידוש המשא ומתן על הסדר הקבע, בתגובה לבקשת מחמוד עבאס.

רשימת 250 העצורים הפלסטינים שישוחררו סוכמה אתמול, אלא שמקורות ישראלים שבו אתמול ואמרו כי גיבוש הרשימה הסופית יעשה מחר ויכלול עצורים מתנועת "פתח", ו"החזית העממית" ו"החזית הדמוקרטית" לשחרור פלסטין. רוב העצורים שישוחררו הם מ"פתח" ונשארה להם תקופה של לפחות שנה אחת בכלא.

ערוץ 2 הישראלי ציין אמש כי ישראל תשחרר ביום חמישי הבא 250 ש- 58% מהם משתייכים ל"פתח" והשאר לארגוני שחרור אחרים. "ידיעות אחרונות" ציינה בעבר שחלק מהאסירים הם זקנים, חולים וקטינים.

עריקאת הדגיש כי הנשיא עבאס ידרוש בפגישתו עם אולמרט את חידוש המשא ומתן על פתרון הקבע לסכסוך, שמטרתו להביא ליישום חזון הנשיא בוש של הקמת שתי מדינות, דבר שמשמעותו הוא סיום הכיבוש הישראלי שהחל ב- 1967.

עריקאת ציין כי הנושאים העוסקים באסירים, מחסומים, סוגיות התנועה, המעברים והביטחון מצויים בתחומי האחריות של רה"מ והממשלה הפלסטינית.