כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

חשש בימין הקיצוני? חבר מועצת יש"ע: "המרחק בין יוזמת ז'נבה לנתניהו הצטמק למילימטר"

(25/05/2011)

חבר מועצת יש"ע אורי אליצור בראיון לרשת ב':

יעקב אחימאיר : חבר מועצת יש"ע, לשעבר מנהל לשכתו של מר נתניהו בכהונה הראשונה שלו. אורי אליצור, באיזה תחושה אתה מלווה את המסע האיטי, אולי הכבד של מר נתניהו שמאלה, מדינה פלסטינית, ויתור על התנחלויות, מה היא התחושה שלך?

אורי אליצור : האמת, שהתחושה שלי, אולי זה יפתיע אותך, היא של תיאטרון אבסורד, זאת אומרת מה שאני מרגיש אחרי הנאום אתמול זה שיוסי ביילין ניצח בקרב והפסיד במלחמה. נתניהו בגדול במקרו ביטא אתמול את עמדות ז'נבה של יוסי ביילין. המרחק בין נתניהו לציפי לבני הוא חצי מילימטר. ואנחנו הורגים את עצמנו בויכוח פנימי כשהוא בעצם כבר לא קיים, לצערי הגדול, בתוך המערכת הפוליטית הוא לא קיים, יוסי ביילין ניצח בגדול, אבל הוא הפסיד במערכה מפני

יעקב אחימאיר : כן. את זאת אתה אמרת, מר אליצור, כבר הזכרתי שהיית מנהל לשכתו של מר נתניהו בכהונה הראשונה. אתה יודע מדוע מר נתניהו נוקט בעמדות החדשות הללו, מדינה פלסטינית כאמור, ויתור על התנחלויות. האם זה כתוצאה מלחץ בינלאומי? האם זה כתוצאה משכנוע עצמי? כיצד אתה קורא, אם אפשר לומר, את פנימיותו, נפשו הפוליטית של ראש הממשלה?

אורי אליצור : אני תכף אענה לך על השאלה הזאת שאני קצת קשה לי, יותר קשה לי לענות עליה, אבל התיאטרון האבסורד הוא בזה שמתברר שהפלסטינים לא רוצים את המדינה שיוסי ביילין מציע להם. זה מתברר אגב בפעם השלישית, אהוד ברק הציע את זה לפני יותר מעשר שנים כשהיה ראש ממשלה של השמאל, ציפי לבני ואהוד אולמרט הציעו להם את זה לפני שנתיים והפלסטינים דחו את זה ועכשיו נתניהו מציע להם והפלסטינים דוחים את זה בזעם, בזעם.

אורי אליצור : כמו שאצלנו המרחק בין יוסי ביילין לבנימין נתניהו הצטמק למילימטר ולשני סנטימטר, בצד השני המרחק בין הפת"ח לחמאס התברר שגם הוא הצטמק לאפס.