כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-איאם": "הועד הפועל" של אש"פ: עצירה כוללת של פעולת ההתנחלות כתנאי חד משמעי להמשך המו"מ

(24/02/2008)

אש"פ: עצירה כוללת של פעולת ההתנחלות כתנאי חד משמעי להמשך המו"מ
רמאללה – "ופא": "הועד הפועל" של אש"פ הרשיע את פעילויות ההתנחלות הישראליות, הכוללות אזורים שונים ממזרח ירושלים וסביבותיה, מהעמקים, בית לחם, אל-חדר, סלפית ואזורים נוספים.

"הועד הפועל" הביע דרך גילוי דעת שפרסם לאחר פגישה שקיים ברמאללה אתמול בראשה עמד הנשיא מחמוד עבאס כי "פעולות התנחלות אלו עומדות כולן בניגוד להתחייבויות שמופיעות במפת הדרכים ובהסכמי ועידת אנאפוליס. הן מובילות לשיבוש בפועל של פעילות המו"מ, מפני שכל התקדמות בפעילות זו נותרת כעירבון בידי העצירה המוחלטת של ההתנחלות ושל כל הפגיעה באדמתנו ורכושנו הלאומיים. "הועד הפועל" מציין עבור כל הצדדים הנוגעים בדבר שעצירת פעילות ההתנחלות באופן מוחלט, באופן הכולל את מזרח ירושלים וכל חלקי הגדה המערבית, הוא התנאי, שאין לרדת ממנו, לגבי המשך המו"מ , שלא השיג כל התקדמות עד כה בשל העקשנות הישראלית והיעדר עצירת ההתנחלות באופן מלא".
גילוי הדעת ציין כי "סדר העדיפויות מחייב כי פעולת המו"מ תמצא ביטויה בהתרכזות בסוגיות הליבה, ובעיקר במזרח ירושלים, הפליטים, ההתנחלויות, הגבולות, הביטחון וסוגיות נוספות, באופן בו כל סוגיות אלו וההסכם לגביהן הוא המפתח לטיפול בשאר הסוגיות המונחות על סדר היום של המו"מ".
"הועד הפועל" ציין מחדש "את העמדה אותה ביטא הנשיא אבו מאזן של סירוב לקבל מדינה בגבולות זמניים, המוציאה אל החוץ את סוגיות הליבה של הסכם הקבע. כמו כן הצביע "הועד הפועל" על סכנת איבוד ההזדמנות שמספקת הפתיחה מחדש של התהליך המדיני מאז ועידת אנאפוליס, וכי לעם הפלסטיני ישנן מספר אפשרויות בחירה העולות בקנה אחד עם החוק הבינלאומי ועם מומחים בינלאומייםמתוך מאבקו בדרכי שלום של העם להשגת זכויותיו הלאומיות, באופן המוצא ביטוי בדוגמאות רבות, כמו למשל דוגמת המאבק של בלעין. אנחנו רוצים לבטא בהזדמנות זו את גינוינו כלפי פעולות הדיכוי, והשימוש בגז בבלעין, אל-חדר ואום-שלמונה, אותן ביצע צבא הכיבוש נגד בני עמנו וכלפי המתנדבים מחו"ל".

"הועד הפועל" ציין את סדר העדיפות העליון של הפסקת המתקפות הישראליות בגדה המערבית ובמזרח ירושלים, וכמו כן נגד אזרחים, ואת המעצרים הקולקטיביים, פגיעה ברכוש ובשטחים חקלאיים, ושל כל הפשעים המחריבים את הכלכלה ואת חופש התנועה של האזרחים, וכיוצא באלו פעולות נוספות, הכוללות את המשך בניית גדר ההפרדה הגזענית, והקמת עוד מחסומים בגדה המערבית, למרות ההתחייבויות הישראליות הקודמות.
"העוד הפועל" הביע את התנגדותו כלפי המשך המצור הישראלי סביב רצועת עזה, וכלפי סגנון הענישה הקולקטיבית, הפוגעת באזרחים מבין בני עמנו, וכלפי התוצאות הטראגיות הנלוות למצור זה.
"הועד הפועל" הביע את הערכתו לעמדת הפרלמנט האירופי וכל המדינות הידידות, שהביאו את דאגתן הגדולה לגבי המצור והשפעותיו, ודרשו להסירו וכי לא ישא העם בכללותו את תוצאות פעולתן של קבוצות המשתמשות ברצועת עזה כבת ערובה לטובת השגת מטרותיהן הספציפיות.