כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-חיאת אל-ג'דידה": אל-ברגותי: שחרור האסירים לפני אנאפוליס הוא מבחן לכוונות ישראל

(15/11/2007)

אל-ברגותי: שחרור האסירים לפני אנאפוליס הוא מבחן לכוונות ישראל
רמאללה- "אל-חיאת אל-ג'דידה"- מנתצר חמדאן-
שר האסירים והמשוחררים, אשרף אל-עג'רמי, מסר דברים מפי מרואן אל-ברגותי, שאמר: "אמצעי האמדן בפועל למבחן כוונות ישראל כלפי הצלחת ועידת השלום הקרבה ותהליך השלום הוא נקיטת ממשלת ישראל בצעדים מעשיים, שהחשוב בהם הוא שחרור האסירים והעצורים מבתי הכלא הצבאיים".

אל-עג'רמי, שנפגש עם אל-ברגותי לפני יומיים, אמר בשיחה עם "אל-חיאת אל-ג'דידה" כי האסיר אל-ברגותי מייחס חשיבות גדולה לכך שיושגו תוצאות מוחשיות ברמה המדינית בועידה, וכי ינקטו צעדים מעשיים לשחרור בין 6000 ל- 7000 אסירים מבתי הכלא לפני כינוס הועידה הבינלאומית.
אל-עג'רמי: "ישנה אפשרות לשחרור מספר כזה, אם תהיה כוונה ישראלית בתום לב בכוון החייאת תהליך השלום והשגת תוצאות מוחשיות במישור המדיני, בעיקר כשמבין האסירים האלו ישנם חולים, נשים, ילדים ואסירים ותיקים".
הוא ציין כי בריאותו של אל-ברגותי וטובה והוא במורל גבוה ועוקב אחר כל דבר, והבהיר כי בכירים זרים רבים וחברי כנסת ערבים נפגשים עימו בכלא הדרים.
בפן אחר חשף אל-עג'רמי קיומה של איגרת עליה חתמו נציגי כל הפלגים והכוחות הלאומיים בכלא הדרים, כולל נציגי מחמאס, והיא נשלחה לנשיא עבאס. האיגרת כוללת עמדות מאוחדות מצד האסירים בנוגע לסוגיות המו"מ המדיני והועידה הבינלאומית, וציון חשיבותה של סוגיית האסירים כחלק מסדר העדיפויות של העניינים העולים לדיון, בדרך לשחרור כל האסירים מבתי הכלא.
אל-עג'רמי ציין כי הוא דן עם אל-ברגותי בכל ההתפתחויות המדיניות באופן כולל, עדכן אותו בכלל הפרטים, ושמע ממנו על מצב האסירים ודרישותיהם לצד ראייתו שלו את המצב הקיים וציפיותיו לגבי כינוס הועידה והמטרות שמקווים להשיג דרכה.

אל-עג'רמי ציין כי האסיר אל-ברגותי עמד על ההכרח שסוגיית האסירים תיכלל בתוך רשימת סדר העדיפויות הראשונה של צוות המו"מ הפלסטיני. הוא ציין כי יש ללמוד מלקחי העבר ולא לחזור על המשגים.
אל-ברגותי שלח ברכה לזכרו של ערפאת ולכל בני העם הפלסטיני, בעיקר בעזה, היכן שציינו את יום השנה השלישי למותו תוך שהם מדגישים את מחויבותם לעקרונות וערכי המנהיג והסמל.
מרואן אל-ברגותי הביע את הערכתו והערכת כל האסירים הפלסטינים למאמצי שמשקיע משרד האסירים והמשוחררים במסגרת המעקב אחר מצב תנועת האסירים, צרכיהם וכל התפתחות המתרחשת אצלם. הוא ציין את תמיכתו בעמדות שנוקט המשרד במספר סוגיות חשובות בנוגע להתנהלות מול הנהלת בתי הכלא.
השר אל-עג'רמי ציין את חשיבות ביקור זה אצל מרואן אל-ברגותי, שנחשב מנהיג ואיש מאבק בקרב העם הפלסטיני, שממשיך גם מתוך הכלא לעסוק בסוגיות עמו ובענייניו.