כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-קודס": עבאס: העם הפלסטיני והנהגתו נחושים להגיע להסכם שלום במהלך 2008

(19/12/2007)

במסיבת עיתונאים משותפת עם רה"מ הבריטי: עבאס: עמנו והנהגתנו נחושים להגיע להסכם שלום במהלך 2008 

לונדון- ופא- הנשיא מחמוד עבאס חזר על דבר נחישותו של העם הפלסטיני והנהגתו להגיע להסכם שלום עם הצד הישראלי במהלך שנת 2008.
במסגרת מסיבת עיתונאים משותפת עם רה"מ הבריטי גורדון בראון, ציין עבאס את ההכרח לפתוח במו"מ, והצביע על כך שההתנחלות הישראלית היא הגורם המעכב הבולט ביותר למול מטרה זו.
עבאס הוסיף: אנו סוברים שהמו"מ צריך להתחיל ללא מכשולים, אלא שההתנחלות והתמשכותה הם מהגורמים המעכבים הבולטים ביותר למול התקדמות בתהליך השלום.
עבאס גינה את ההתקפה הישראלית על רצועת עזה, שהביאה להרג פלסטינים, וכן גינה את ירי הטילים מעזה על ישובים ישראלים, בהצביעו לכך שכל האירועים האלו מהווים מכשולים העומדים בדרך השלום.
עבאס: "בואנו ללונדון נובע מחשיבות הקשר והתפקיד שנושאת בריטניה". הוא הביע תודה לבראון על התמיכה שמעניקה בריטניה לרשות הלאומית, ובהמשך לכך על עניינה בסוגיה הפלסטינית, בה הוא רואה הוכחה לשאיפה הבריטית להגיע לשלום במזרח התיכון.
עבאס הוסיף כי הפלסטינים שמחים מהתחייבות הממשלה הבריטית כלפי תהליך השלום, וביטא שבעות רצון מהשמירה על קשר אישי שכן למאמצי הבריטים ישנה חשיבות מיוחדת.
עבאס הפנה את תשומת הלב לאמון שנותנת הקהילייה הבינלאומית בממשלה הפלסטינית, הפועלת במלוא השקיפות. עבאס ציין כי קיים מנגנון המורכב מנציגות צרפתית, נורווגית ונציגויות אירופאיות נוספות למעכב אחר הענקת הסיוע לתקציב ולתכניות הפלסטיניות.