כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-איאם": מנכ"ל יוזמת ז'נבה: ישנו פרטנר פלסטיני ואנו מוכיחים זאת

(31/08/2010)

"אל-איאם", 31.8.2010

"יוזמת ז'נבה יוצאת בקמפיין תקשורת: יש שותף פלסטיני"

בזמן בו צועדים בכירים ישראלים ופלסטינים לוושינגטון לחידוש המו"מ הישיר לשלום, יוצאת קבוצה ישראלית – פלסטינית ייחודית בקמפיין שמקווה לשכנע את הישראלים הספקנים בכך שיש להם שותף לשלום.

הוחלט להשיק את הקמפיין, אותו מנהיגה יוזמת ז'נבה, והוא מכיל קטעי וידאו קצרים בהם מופיעים מנהיגים פלסטינים בולטים הפונים לציבור הישראלי, על גבי רשת האינטרנט, באמצעי התקשורת ועל כרזות פרסום. כל פלסטיני חותם את דבריו התמציתיים במשפט: "אני פרטנר שלך, האם אתה פרטנר שלי?". אחרי שדיברו על ההזדמנויות שאבדו ועל אכזבות העבר השייכות לניסיונות מו"מ קודמים, הם מדברים על הצורך להפיק תועלת מהשיחות הנוכחיות כדי להגיע להסכם שלום ישראלי – פלסטיני היסטורי.

בין הפלסטינים, המופיעים בקמפיין עד כה, ישנו ראש מחלקת המו"מ באש"פ סאיב עריקאת, מזכ"ל ה"ועד הפועל" של אש"פ יאסר עבד רבו, לצד ג'יבריל רג'וב חבר "הועד המרכזי" של "פתח", ישנם אישים נוספים שהולחט כי יופיעו בקמפיין, ביניהם שר החוץ הפלסטיני ריאד אל-מלכי, והשר לשעבר לענייני אסירים סופיאן אבו זיידה.

"גדי בלטיאנסקי, המנהל הישראלי של יוזמת ז'נבה, מסר מצידו כי הקמפיין מקווה להתמודד עם הגישה הישראלית שמקבלת ביטוי אצל אישים בולטים בממשלה, האומרים כי אין לישראל שותף לשלום.הוא הוסיף: ישנו שותף פלסטיני, ואנחנו מוכיחים את זה. כל מי שצפה בסרטי הוידאו וראה את המנהיגים הפלסטינים מבין כי אם לא נגיע עימם להסכם במהירות, נאבד אותם ונאבד את ההזדמנות לחלק את הארץ באופן מוסכם, ובכך להבטיח את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

היוזמה הודיעה כי הוחלט להמשיך בקמפיין, בו לוקחת חלק במימון הסוכנות האמריקאית לפיתוח בינלאומי, למשך שלושה שבועות."