כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

אולמרט: מתחייב לנצל כל הזדמנות למו"מ עם נציגים אחראים של העם הפלסטיני

אריק בנדר, nrg (17/10/2006)

אולמרט התייחס הבהיר כי ממשלתו עושה הבחנה ברורה בין ממשלת החמאס ובין יו"ר הרשות הפלשתינית, אבו-מאזן, אותו הגדיר כפרטנר לגיטימי. "אנחנו מקיימים מגעים שוטפים איתו ועם אנשיו, אני מוכן להיפגש איתו באופן מיידי כדי לדון במפת הדרכים", אמר. "מדינת ישראל הוכיחה את רצונה לחיות בשלום עם העם הפלשתיני. אנחנו לא מעוניינים בהמשך סבלו של העם הפלשתיני, נהפוך הוא - אנחנו רוצים שידעו רווחה כלכלית".

אולמרט הוסיף כי "העם הפלשתיני צריך לקבל הכרעה פנימית עמוקה. האחריות על מצבם היא שלהם בלבד. אך גם בנתונים הקיימים היום אני מתחייב לפעול כדי לנצל כל הזדמנות, כל סדק ואפשרות של קיום מו"מ עם נציגים אחראיים של העם הפלשתיני".

"אני מבקש לקרוא מכאן לראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, להיפגש איתי במישרין ולא באמצעות גורמים מתווכים כדי לכרות שלום בינינו", קרא אולמרט מעל דוכן הנואמים בכנסת, והבטיח לקדם את התהליך המדיני. "יש בעולם הערבי קולות רבים המדברים בעד שיתוף פעולה. אני מתכוון לנצל כל אפיק של היגיון ושכל ישר בעולם הערבי ולתת תקווה לסיכוי לשלום באזור".שר הביטחון, עמיר פרץ, אמר ביום שני, ה- 16.10, מול ועדת החוץ והביטחון של הכנסת בהתייחסו לזירה הסורית: "אסד מדבר בלשון כפולה, ואנו ערוכים בגולן לכל תרחיש אפשרי".

בנוסף, התייחס פרץ לצורך לפנות מאחזים בלתי-חוקיים, ועל כך ספג ביקורת מנציגי הימין בוועדה. ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) אמר לפרץ כי לא צריך לפעול בכוח,
ויש להידבר עם ראשי יש"ע. "צה"ל צריך להתכונן למלחמה הבאה, ולא לפעול כמשטרה", אמר שנלר.