כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-איאם": אבו רודיינה: "או שיכון שלום צודק שיסיים את הכיבוש או שהאזור יהיה לוע הר געש מתפרץ"

(20/04/2011)

"אל-איאם", 20.4.11: הנשיאות הפלסטינית: אין לנו מידע על הכרת הקוורטט במדינה

כתבה מאת עבד אל-ראוף ארנאוט, שליח "אל-איאם" לתוניס:

נביל אבו רודיינה, דובר לשכת הנשיאות הפלסטינית, אמר ל"אל-איאם" כי אין להנהגה הפלסטינית מידע על הכרה של הקוורטט במדינה הפלסטינית בגבולות ה- 4 ביוני 1967 עם ירושלים המזרחית כבירתה, והדגיש כי זוהי הדרישה הפלסטינית: "אין לנו מידע בנושא זה. העמדה הפלסטינית ברורה והיא דורשת שהקוורטט יאמץ את מקור הסמכות של גבולות 1967 עם מזרח ירושלים ועצירת הבנייה בהתנחלויות, או שהפלסטינים ילכו בשלב כלשהו לאופציות אחרות".

אבו רודיינה הסב את תשומת הלב לכך ש"עד כה לא נשמעה עמדה אמריקאית ברורה, וישראל עודנה מסרבת להקפיא את הבנייה בהתנחלויות, מסרבת להכיר במקור סמכות כלשהו וזאת בזמן בו הקוורטט כשל לקבוע מועד ברור להתכנסותו, ועקב כך המועד הנמצא בפתח הוא ספטמבר. האופציות הפלסטיניות עודן פתוחות: או מדינה בגבולות ה- 4 ביוני 67', או שיהיו לעם הפלסטיני עמדות, אופציות והחלטות דרמטיות".

אבו רודיינה: "לכן על הקהילה הבינלאומית ובייחוד ארה"ב לשאוף מעכשיו ועד ספטמבר להחיות את תהליך השלום על גבי בסיס ברור ולפתוח במו"מ כדי שהחברה הפלסטינית והעולם הערבי לא יגיעו לדרך ללא מוצא בספטמבר ויעמדו למול אופציות קשות. המהפכות המתרחשות בעולם הערבי יהיו כולן לטובת הסוגיה הפלסטינית. עמי ערב לא יסתפקו בכיבוש הישראלי, ולא יסתפקו באדישות האמריקאית ובחוסר היכולת המתמשך שלה להניע את ממשלת ישראל".

אבו רודיינה ציין ש"העמים שביצעו מהפכות לא יהססו לעשות מהפכה למען פלסטין, והיום הזה אינו רחוק". אבו רודיינה הוסיף כי "זוהי תוניס, שארחה את המהפכה הפלסטינית בעבר ובהווה ובעתיד. תוניס עומדת לצד העם הפלסטיני, סוגייתו הצודקת וזכויותיו הלאומיות. זוהי עמדת עמי ערב, וזהו מסר העמים והמשטרים האלו לממשל האמריקאי ולישראל: או שיכון שלום צודק שיסיים את הכיבוש או שהאזור יהיה לוע הר געש מתפרץ שלא יכבה למשך עשרות השנים הבאות".

אל-קודס: וושינגטון מתנגדת לתכניות הפלסטינים השואפות לזכות בהכרה במדינתם באו"מ

20.4.11

ארה"ב הביעה מחדש ב- 19.4 את התנגדותה לתכניות הפלסטינים להשיג הכרה חד צדדית במדינה עצמאית באו"מ, לפני שיגיעו להסכם שלום עם ישראל. דובר מזכירות המדינה האמריקאית, מארק טונר, אמר: "איננו סוברים כי זהו רעיון טוב ואיננו סוברים כי הוא מועיל...אנחנו נמשיך ללחוץ על שני הצדדים כדי שיתחיל מחדש שיח במסגרת של מו"מ ישיר".