כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-חיאת אל-ג'דידה": פיאד קורא לישראל לנהל "מו"מ מיידי" לסיום סוגיית האסירים

(07/08/2007)


רה"מ הפלסטיני סלאם פיאד אמר באירוע בבניין "אל-ת'קאפה" (החינוך, ההשכלה) ברמאללה כאות הזדהות עם האסיר הוותיק ביותר בכלא הישראלי, סעיד אל-עתבה, שנמצא בכלא 31 שנים, וכהזדהות עם האסירים הותיקים האחרים: "אינני מבין באיזו זכות ותחת איזה היגיון נשאר אסיר פלסטיני למשך תקופה שעולה על 30 שנים בכלא הישראלי, ובאיזה היגיון נותרים 360 אסירים (ותיקים) בבתי הכלא הישראלים, מביניהם 65 ריצו יותר מ- 20 שנה. פיאד הצביע על האסירים שנכלאו לפני החתימה על הסכם אוסלו. "אנחנו אומה שלא שוכחת את אסיריה. אין משמעות לאיזשהו תהליך שלום או דיון על הסכם שלום, אם הדרך לכך לא כוללת את סגירת סוגיית האסירים".

מצידו הדגיש סגנו של מזכ"ל "החזית העממית לשחרור פלסטין" עבד אל-רחים מלוח, כי השלום והיציבות באזור הם בני ערובה של שחרורם לחופשי של האסירים המוחזקים בבתי הכלא של הכיבוש. מלוח טוען כי חופש האסירים הוא תנאי לחופש של המולדת, ולהשגת ביטחון, יציבות ושלום. העצמאות מופקדת כעירבון של חופש גיבורי פלסטין המוחזקים מאחרי סורגי הכיבוש.

מלוח שוחרר לאחרונה מהכלא, ומדבר כנציג הנשיא עבאס באירוע ההזדהות עם האסירים.

בכתבה אחרת, שפרסם היום "אל-חיאת אל-ג'דידה" נכתב כי בפגישה שקיים עבאס עם שר החוץ הנורווגי, יונאס סטורי, הוא אמר: "אנו מרגישים כי אנחנו עומדים בפני התרחשויות חשובות בחודשים הקרובים...הרשות הפלסטינית תשקיע מאמצים להשגת השלום, ולהגיע להכרזה על מדינה פלסטינית עצמאית".