כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-איאם": "הועד הפועל" של אש"פ מודיע כי הצלחת הוועידה הבינלאומית כרוכה בהסכמה על סוגיות הסכם הקבע

(02/09/2007)

"אל-איאם", 2.9.07
אש"פ מחשיב את מפגש הסיעות ברצועה כתבנית לפעולה הלאומית, כמוסד לאומי וכזרוע שלו
רמאללה- "ופא"- "הועד הפועל" של אש"פ הביע בפגישה שקיים במוצ"ש במושב הנשיאות ברמאללה, את ברכת דרכו לכינוס הקבוצות החברות באש"פ, שהתקיים ברצועת עזה.

"הועד הפועל" הדגיש כי המסר של אותו משב רוח קיבוצי ברור לגמרי, והוא מבטא התנגדות לשימוש במסגדים ובבימות הדרשן לטובת שירות מטרות פוליטיות של הפיכה ותמיכה במדיניות ועמדות מקפחות, שמושתתות על האשמה בכפירה ובבגידה, ועל הסתרת עובדות ממגזרי העם כולו והמעטה בטיפול בו. המסר הוא אותו מסר שהעביר אש"פ תמיד, והוא כי הדת שייכת לאל, והמולדת לכולם. אין למזג את הדת או לעשות בה שימוש במטרה לכסות על חמדנות פוליטית.

"הועד הפועל" הדגיש כי משב הרוח המאוחד חשף את הפנים האמיתיים של מבצעי ההפיכה, שאנסו את הרשות ברצועת עזה. כמו כן ברורה העמידה העממית הנחושה נגד הקונספירציה של הפיצול הממיתה קלון. ברורה גם הזהירות של עמנו, שהטענות הכוזבות של מבצעי ההפיכה לא יוליכו אותו שולל. מבצעי ההפיכה מנסים להצדיק את ההפיכה שלהם ולהמשיך בה דרך המצאת מנגנונים מזויפים ובלתי חוקיים, לצורך חיזוק יסודות ההפיכה הרעועים.

"הועד הפועל" הבהיר כי פעולות הכוח הביצועי (של חמאס) בעזה מעידות שמטרתה המהפכנית של חמאס היא הקמת משטר פאשיסטי ומדכא, והסתערות על הדמוקרטיה, אשר אותה היא רוצה רק כמכשיר להשגת השלטון. פעולתן של כנופיות הכוח הביצועי של חמאס (אל-קוה אל-תנפיט'יה) כוללות תקיפת הפגנות עממיות ופתיחה באש כלפי הציבור, מעצר מאות מפגינים והכאתם, והעברת העצורים למרכזי ענישה וכליאה. כמו כן מעשים מבזים אלו חושפים כי דרך ההפיכה היא בוודאות דרך של דמים, וכי ההפיכה, כדי להגן על עצמה, מפליגה במעשי הרג וטרור כלפי עמנו.

"הועד הפועל" של אש"פ קרא לקיים תפילה בכל מסגדי המולדת בכל הערים, הכפרים ומחנות הפליטים ביום שבת הקרוב, 7.9.07, כדרך לבטא את אחדות המולדת על שתי כנפיו בעזה, ובגדה ובירושלים המזרחית, וכדרך לבטא התנגדות להאשמה בכפירה ובבגידה, והתנגדות להפצת רעיונות של בערות וחושך, שמפלגות את שורות העם האחד ופוגעות בדתנו האסלאמית תמימת הדרך. "הועד הפועל" קרא להרמת דגלנו הלאומי בכל הפעולות העממיות כסמל לאחדות ולאחיזה בתכנית הלאומית, ולהתנגדות לפלגנות ולפירוד.

"הועד הפועל" של אש"פ הדגיש כי העם הפלסטיני, הנהגתו הלגיטימית ואש"פ, ימשיכו לסייע לעזה ולהילחם יחד איתה כדי לסיים את תכנית ההפיכה המפלגת, עד שתחזור עזה להיות עמוד איתן מעמודי התכנית הלאומית הדמוקרטית, תכניתו של אש"פ.
"הועד הפועל" ציין את דבקותו בעקרונות הפעולה המדינית וב"יוזמת השלום הערבית", ובכל החלטות האו"מ, כדי לחדש את תהליך השלום. "הועד הפועל" טוען כי הצלחת ההזמנה לוועידת השלום בנובמבר הקרוב כרוכה במספר גורמים, בראשיתם הזמנת כל הצדדים מהאזור העוסקים בעניין ללא יוצא מהכלל, וההגעה להסכם מסגרת מקיף ומפורט, שיכלול הסכמה בנוגע לכל סוגיות הסכם הקבע, כדי שיוצג בוועידה, בפרט סוגיות ירושלים, הפליטים וההתנחלויות, באופן שיאפשר הקמת מדינה פלסטינית עצמאית, שבירתה ירושלים המזרחית, על גבולות 1967.

"הועד הפועל" הזהיר את הקהילייה הבינלאומית מהמשך פעולות ההתנחלות בכל השטחים, פעולות שהביאו למנגנון הפרדה גזענית, היכן שמתקיימת השלמת בניית רשתות כבישים נפרדות בעיקר עבור המתנחלים, תוך כדי בידוד גושי הישוב והאזורים הפלסטינים, והמשך הכיבוש לטובת בניית התנחלויות מורחבת מחוץ ובתוך תוואי גדר ההפרדה. "הועד הפועל" ציין כי יישומים אלו (של ישראל) מפחיתים מערכן של הקריאות המדומות לחידוש תהליך הפתרון המדיני. הקריאה לדיאלוג היא רק כיסוי שבא להסתיר את המטרות האמיתיות של הכיבוש, שהורסות באופן יומי את כל הזדמנויות החייאת התהליך המדיני.

"הועד הפועל" מפנה מבט לכך שהכיבוש נמשך תוך ביצוע פשעי מלחמה יומיים, בעיקר הרג וחיסול, שכולל את כל קצוות העם, מבלי להוציא מהכלל ילדים וחפים מפשע. "הועד הפועל" טוען כי פשעים אלו לא רק מחייבים גינוי מצד הקהילייה הבינלאומית בלבד, אלא גם מחובתם של המוסדות הבינלאומיים למנוע את פשעי הכיבוש.

"הועד הפועל" הבהיר את חומרת ההרג וההתנחלות ומידת התרחבותה, תוך הדגשה מחדש אודות ההכרח לספק הגנה בינלאומית לעם הפלסטיני, שתכלול כוחות בינלאומיים, שיחליפו את תפקיד הכיבוש ויסייעו לשים סוף לכתישה ולטרור הדמים, אליהם חשוף עמנו באופן יומי.