כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

הדיון על חוק מימון עמותות השמאל: ליברמן מפחד מפעילות יוזמת ז'נבה

(27/11/2011)

בשבועות האחרונים סביב הדיון בהצעת החוק שנועדה להגביל תרומות מגורמים זרים לעמותות שמאל, התבטא שר החוץ מספר פעמים בנושא וציין את יוזמת ז'נבה כדוגמא לארגון בעל השפעה.

במפגש שקיים שר החוץ אביגדור ליברמן עם שגרירי האיחוד האירופי בישראל שוחח איתם בין היתר גם על הצעת החוק להגביל מימון עמותות על ידי גורמים זרים. ליברמן נתן כדוגמא את יוזמת ז'נבה והבהיר שאין לו "בעיה" עם העמדות של יוזמת ז'נבה ופעילותה, אלא רק עם נושא המימון הזר. עוד התייחס ליברמן לפעילות של יוזמת ז'נבה בקרב הציבור הרוסי ועמד על הבעייתיות בעיניו בכך שיש ניסיון להשפיע על עמדותיהם הפוליטיות. כנראה שהצלחת הפעילות שלנו בקרב ציבור זה ובכלל הגיעה גם לאוזניו של שר החוץ, שמפחד משינויים במפה הפוליטית שאינם לטובתו, ועל כן בוחר לתקוף את השליח...

מתוך הכתבה שפורסמה בהארץ, 16.11:

שר החוץ אביגדור ליברמן נפגש אתמול עם שגרירי האיחוד האירופי בישראל והבהיר להם כי הצעות החוק בעניין מימון העמותות על ידי ממשלות זרות לא נועדו להגביל תרומות לסוגיות הומניטריות או אזרחיות, אלא רק לארגונים שעוסקים בפעילות פוליטית.

"אנחנו רוצים שקיפות", אמר ליברמן, "יש התערבות ברורה בחיים הפוליטיים בישראל באמצעות חלק מהתרומות. עם ארגון יוזמת ז'נווה ועמדותיו אין שום בעיה, אבל זה עניין שאזרחי ישראל צריכים להחליט בו ולא ממשלות זרות. 80 אחוז מהכסף שתורמות ממשלות אירופיות הולך רק לעניינים פוליטיים ולניסיונות לשנות את המפה הפוליטית בתוך ישראל. אין בעיה עם תרומות למטרות אזרחיות, אבל מה שיש זה תרומות לעניינים פוליטיים ורק לצד אחד של המפה הפוליטית".

בשיחה עם ירון דקל ברשת ב' אמר את הדברים הבאים:

"אני רוצה לתת לך עוד דוגמא שהיא חשובה - יוזמת ג'נבה זכתה למליוני יורו, דולרים, פראנקים שוויצרים, רק מסיבה אחת - לשנות דפוסי ה צבעה של הבוחר הישראלי. אני לא מכיר שום יוזמה, למשל, מצד ימין של המפה. אתה יודע, להתנגד לתהליך ההתנתקות מעזה. איזה שהיא ממשלה אירופאית תמכה בגופים מן הסוג הזה. רק גופים בצד הפוליטי המסויים במפה הישראלית. ולכן אנחנו נפעל בהתאם למה שמקובל במדינות מן המתקדמות בעולם"

בעקבות הדברים פרסמנו את התגובה הבאה ששודרה ברשת ב':

ירון דקל: תגובה אחת לראיון שקיימנו כאן בשבוע שעבר עם השר אביגדור ליברמן שר החוץ. בעקבות דבריו של שר החוץ אביגדור ליברמן אומרת יוזמת ז'נבה שליברמן ממשיך במסע זה לשון התגובה, ממשיך במסע ההכפשה נגד יוזמת ז'נבה נוכח קולות רבים שהוא שומע מציבור העולם התקשורת ברוסית שנחשפים לפעילות היוזמה, שבניגוד לדבריו אין היוזמה מנסה כלל לשנות דפוסי הצבעה, אלא מקדמת הסכם שלום בקרב אלפי פעילים מכל המפלגות , זו לשון תגובת יוזמת ז'נבה לדברים שאמר בתכנית הזו שר החוץ אביגדור ליברמן בשבוע שעבר.