כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אלקודס": הקוורטט מאריך בשלושה חודשים נוספים את עבודת מנגנון הסיוע הבינ"ל הזמני לפלסטינים

(22/03/2007)

וושינגטון- משרד מזכירת המדינה האמריקאית פרסם אתמול הצהרה בשם הקוורטט לענייני המזרח התיכון בה נמסר:

חמשת בכירי הקוורטט דנו בשיחת טלפון במצב במזרח התיכון והתמקדו בהרכבת ממשלת האחדות הפלסטינית. (חמשת הבכירים הינם: שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, מזכירת המדינה האמריקאית קונדוליסה רייס, מזכ"ל האו"מ באן קי מון, שר החוץ הגרמני וולתר שטאינמאייר, הנציג הבכיר של מדיניות החוץ והביטחון של האיחוד האירופי חבייר סולאנה, והאחראית על יחסי החוץ של האיחוד בניטה פררו-וולדנר.)
הקוורטט הדגיש את הכבוד שהוא רוכש לדמוקרטיה הפלסטינית ולהסכם אשר חתמו הצדדים במכה ב- 8 לפברואר 2007, שמשמש בסיס לפיוס הפלסטיני.
הקוורטט מבטא את תקוותו לכך שהרכבת הממשלה החדשה ב- 17 במרץ יסייע בסיום פרק האלימות הפלסטינית הפנימית ובהבטחת השקט.
הקוורטט חזר והדגיש את הצהרתו הקודמת בדבר החובה על הממשלה הפלסטינית להתנער מהאלימות, להכיר בישראל ולקבל את ההסכמים וההתחייבויות הקודמות ביניהם תכנית "מפת הדרכים" ולפעול במרץ להשגת התקדמות בכוון זה.
חברות הקוורטט הסכימו ביניהן כי התחייבות הממשלה החדשה כלפי עניין זה ייבחן לא רק על בסיס הרכבה ומצעה אלא גם דרך פעולותיה.
הקוורטט הדגיש את הצורך המתמשך לתיאום והעברה של סיוע בינלאומי לתמיכה בעם הפלסטיני, ואישר את הארכת עבודת מנגנון הסיוע הבינ"ל הזמני בשלושה חודשים נוספים. בזמן זה יבצע המנגנון של הבינ"ל הערכה של המצב ויפעל לפיתוח מנגנון בינ"ל קבוע יותר לתמיכה בפלסטינים.
הקוורטט הודיע כי הוא מצפה מן הממשלה החדשה להתקדם באחריות ולגלות מחויבות ברורה ובטוחה לגבי עקרונות הקוורטט. על הממשלה החדשה לתמוך במאמצי הנשיא עבאס לממש את פתרון שתי המדינות לסיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני באופן בו יחיו הצדדים זה לצד זה בחופש, שלום וביטחון.
הקוורטט הביע את תמיכתו החזקה במאמצי מזכירת המדינה האמריקאית, רייס, לקיום שיחות בין עבאס ואולמרט במטרה להגדיר את האופק המדיני באופן ברור יותר שימצא את ביטויו בהקמת מדינה פלסטינית וסיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני. חברי הקוורטט סיכמו כי יפגשו בקרוב באזור כדי לעמוד על ההתפתחויות ולבחון את הדרכים להתקדם.