כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-וטן" הסורי מדווח על קמפיין הפרטנר של יוזמת ז'נבה

(31/08/2010)

מתוך: "אל-וטן" הסורי / 31.8.2010

"קבוצה ישראלית – פלסטינית יוצאת בקמפיין שלום לפני המו"מ הישיר"

בזמן בו עושים בכירים ישראלים ופלסטינים דרכם לוושינגטון לחידוש המו"מ הישיר לשלום, יצאה "יוזמת ז'נבה", שהינה ארגון ישראלי – פלסטיני, בקמפיין, דרכו היא מקווה לשכנע את הישראלים הספקנים כי יש להם שותף לשלום. הוחלט להשיק את הקמפיין, שיכלול סרטוני וידאו קצרים באינטרנט, באמצעי התקשורת ועל שלטי פרסום, בהם נראים פלסטינים בולטים מדברים אל הציבור הישראלי.כל פלסטיני מסיים את דבריו התמציתיים במשפט: "אני פרטנר שלך, האם אתה פרטנר שלי?". זאת, לאחר שדיברו על ההזדמנויות שאבדו ואכזבות מהמו"מ של העבר, והצורך להפיק תועלת מהשיחות העכשוויות כדי להגיע להסכם שלום ישראלי – פלסטיני היסטורי.

בין הפלסטינים, המופיעים בקמפיין עד כה ישנם ראש מחלקת המו"מ באש"פ, סאיב עריקאת, מזכ"ל "הועד הפועל" של אש"פ, יאסר עבד רבו, ולצידו ראש מנגנון הביטחון המסכל לשעבר וחבר ה"ועד המרכזי" של "פתח", ג'יבריל רג'וב. ישנם אישים נוספים שהוחלט כי יופיעו בקמפיין, ביניהם שר החוץ, ריאד אל-מלכי, והשר לשעבר לענייני אסירים, סופיאן אבו זידה.

גדי בלטיאנסקי, המנכ"ל הישראלי של "יוזמת ז'נבה", ציין כי הקמפיין מקווה להתמודד עם הגישה הישראלית, אותה מבטאים אישים בולטים בממשלה, האומרת שאין לישראל שותף לשלום. הוא הוסיף: "ישנו שותף פלסטיני, ואנו נוכיח זאת. כל מי שיצפה במקטעי הוידאו ויראה את המנהיגים הפלסטינים יבין שאם לא נגיע איתם להסכם במהרה, אז נפסיד אותם ונפסיד את ההזדמנות לחלק את הארץ באופן מוסכם, ובדרך זאת להבטיח את קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

היוזמה אמרה שהוחלט לקיים את הקמפיין למשך שלושה שבועות, וזאת במימון הסוכנות האמריקאית לצמיחה בינלאומית.יצוין כי "יוזמת ז'נבה" הושקה ביחד על ידי עבד רבו, אחד מאדריכלי שיחות השלום הישראליות – פלסטיניות ב- 1993, ויוסי ביילין, ח"כ לשעבר ושר המשפטים לשעבר.

לינק לידיעה באתר "אל-וטן": http://alwatan.sy/newsd.php?idn=85645