כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

דובר לשכת הנשיאות הפלסטינית: "מפגש עבאס עם אובמה במאי - צומת דרכים לתהליך השלום"

(22/04/2009)

נביל אבו רודיינה: מפגש עבאס עם אובמה בחודש הבא הינו "צומת דרכים עבור עתיד תהליך השלום"
דובר משרד הנשיאות הפלסטינית, אבו רודיינה, אמר ביום ד', 22.4, שפגישתו "החשובה" של הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס, עם הנשיא אובמה, בסוף החודש הבא "מבטאת צומת דרכים בנוגע לתהליך השלום במזרח התיכון". ביקור זה "יקבע את קווי האופי של הפעולה הפלסטינית ופעולת מדינות ערב בשלב הבא ולמשך שנים ארוכות". אבו רודיינה הדגיש כי "תמיכת הנשיא אובמה בעיקרון פתרון שתי המדינות והתגייסותו לתהליך השלום באופן רציני צריכה להיות משולבת בהפעלת לחץ על ממשלת ישראל כדי שזו תבהיר את עמדותיה באופן פסקני, עם מהלכים על פני השטח שיאשרו זאת".
אבו רודיינה התייחס להצהרותיו של ליברמן ואמר שהן "מיועדות להערים מכשולים בפני כל המאמצים המושקעים מצד מדינות ערב, אירופה וארה"ב להשיג שלום צודק וכולל במזרח התיכון על בסיס יוזמת השלום הערבית, מפת הדרכים ועקרון פתרון שתי המדינות".
בכיר אמריקאי אמר ביום ג' שעבאס, נתניהו ומבארכ יבקרו בבית הלבן בשבועות הקרובים. (אל-קודס, 22.4)

בכיר ברשות: ממשלת פיאד סובלת ממשבר כלכלי חונק מאד
בכיר ברשות הפלסטינית, שהעדיף שלא לחשוף את שמו, אמר ביום ג', 21.4, שביקור מחמוד עבאס אצל איחוד האמירויות הינו במטרה לשכנע אותן להגיש סיוע כספי לרשות, הסובלת ממשבר כספי מזה זמן. הבכיר מסר שבקשת הסיוע מהאמירויות באה בשל הצורך לכסות את משכורות פקידי הרשות הפלסטינית. הבכיר אמר שהמדינות התורמות לא שלחו כספים לממשלת פיאד בחודש שעבר ובזה הנוכחי, מה שיצר חוסר יכולת אמיתי של הממשלה לעמוד בהתחייבויותיה. (אל-קודס, 21.4)

"חמאס": סבב השיחות הבא יהיה קשה יותר
דובר "חמאס" פוזי ברהום אמר שסבב השיחות הרביעי, הניועד להפתח בקהיר ב- 26 באפריל, יהיה קשה יותר מהסבבים עד כה. ברהום דרש מ"פתח" לבוא לקראת "חמאס" בסוגיית מצע ממשלת האחדות הזמנית והבחירות. מקורות פלסטיניים ציינו ש"חמאס" מחשיבה את הצעת הרכבת "ממשלה מקצועית" מבלי לקבוע מצע מדיני כדרך להתגבר על המכשול הזה.
המחלוקת בין שתי התנועות ברור בעניין חלק מהסוגיות, בייחוד כל הקשור לסוגיית הממשלה, הבחירות, אש"פ ומנגנוני הביטחון. מצרים הציעה לאחרונה להרכיב ועדה משותפת מאנשי הסיעות כדי לנהל את שלב המעבר עד לקיום הבחירות. (אל-קודס, 21.4)