כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-איאם": הממשלה הפלסטינית קוראת להרחיב הפסקת האש לגדה

(24/06/2008)

"אל-איאם", 24.6.08
הממשלה הפלסטינית קוראת להרחבת הפסקת האש לגדה ומעלה פרוייקטים חדשים בשטחים התחומים בגדר 

רמאללה – "אל-איאם" – הממשלה הפלסטינית הדגישה אתמול את החשיבות של כל הגורמים הבינלאומיים לקדם במהרה וללחוץ על ישראל להסיק את המצור ולפתוח את המעברים ברצועת עזה אחרי שתיושם הפסקת האש, וזה על מנת לספק את הסיוע הנדרש ולשפר את רמת החיים לבני העם הפלסטיני ברצועה ולהקל על סבלם.

הממשלה קראה לישראל לעצור את הפעולות הצבאיות שלה בגדה המערבית, במהלכן היא מוציאה אל הפועל מדיניות של פלישות ומעצרים חוזרים ונשנים, הממוטטים את מאמצי הרשות לאכוף את הביטחון ולהשליט חוק וסדר. תוך כך קראה הממשלה הפלסטינית לישראל להרחיב את הפסקת האש ולכלול בתוכה גם את הגדה המערבית.

בהודעה שפרסמה הממשלה הפלסטינית נמסר כי היא מביעה את דאגתה מאי-השגת התקדמות מעשית במו"מ הפלסטיני-ישראלי לשלום כתוצאה מהתעקשות ישראל להמשיך בפעילות ההתנחלות שלה, הגוברת באופן יום-יומי. הממשלה הפלסטינית קראה לקוורטט, המתכנס לצד ועידת ברלין, לראות בהכרח לנקוט בעמדה פסקנית בנוגע להמשך פעילות ההתנחלות הישראלית והמשך בריחת ישראל מיישום איזו מבין התחייבויותיה בשלב הראשון במפת הדרכים.

שר הפנים הפלסטיני, עבד אל-רזאק אל-יחיא, עדכן את השרים הפלסטינים כי לפי הממצאים האחרונים חל שיפור ניכר במצב הביטחון כתוצאה מהמאמצים בהן נוקטים כל מנגנוני הביטחון , על אף המכשולים שמערימה ישראל, והפלישות של הצבא הישראלי בערים שונות בגדה המערבית הבאות למנוע כל הצלחה במישור זה.
שר הפנים הבהיר כי מצב הביטחון עבר שלב חשוב, היכן שפחתו האירועים הביטחוניים במידה ניכרת, ומהלכי הביטחון בכל המחוזות השיגו הצלחה שמשתקפת בכל תחומי החיים והכלכלה הפלסטינים.