כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

קואליציית השלום הפלסטינית בסמינר נשים בעזה

(26/05/2013)

במהלך סמינר נשים שארגנה קואליציית השלום הפלסטינית בעזה דרשו פעילות לזכויות נשים מהאישה הפלסטינית להשתתף בכל תחומי העבודה כדי להגשים את אשר ניתן להשיג ולהגיע למרכזי הכוח.

http://www.shfanews.net/index.php/2012-03-03-09-52-30/22805-i

משתתפות בסמינר נשים קוראות לאישה הפלסטינית להשתתף ולפעול בכל התחומים כדי להגשים את ההישגים הנותרים ולהגיע לעמדות הנהגה בכירות. הדוברות דרשו להעניק לנשים את ההזדמנות להשתתף בתהליך קבלת ההחלטות ובניית מוסדות המדינה.

דוברות אלו הדגישו את הצורך וחשיבות להפסיק לאלתר את כל צורות האלימות והאפליה נגד נשים ולהבטיח להן שוויון זכויות מלא. המשתתפות קראו גם ליישום החוקים שנחקקו למען יחס הוגן וצודק עבור נשים במהלך השנים הקודמות.

הן ביקרו את השיח הסנטימנטלי כלפי זכויות האישה בעוד במציאות רק חלק קטן ממנו יצא אל הפועל. המשתתפות הדגישו את הצורך בשיתוף האישה בבחירות המקומיות והכלליות ודרשו להפעיל את מערכת הבחירות, כך שיתאפשר להם ייצוג מירבי על מנת להגיע ולהשתתף במוסדות ובפרלמנט.

הן הדגישו כי לאישה מקום משמעותי וחשוב בחברה בהתחשב בעובדה שהן אמהות, פקידות, סטודנטיות ומורות. עובדה זו מטילה על הכלל את החובה לתת להן יותר הזדמנויות בלימודים ובכישורים. הן ציינו כי ככל שעולה אחוז הנשים המשכילות בחברה, כך תכניות הפיתוח קלות יותר ליישום.

כל זאת עלה במהלך סמינר נשים שארגנה קואליציית השלום הפלסטינית בעזה תחת הכותרת "חיזוק ההשתתפות הפוליטית והחברתית של האישה הפלסטינית", זאת כחלק מתכנית בניית יכולות מנהיגותיות של הנוער במסגרת יוזמת "פרטנרים לשלום" הממומן ע"י האיחוד האירופי.