כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

יוזמת ז'נבה פועלת בתוך הליכוד. רינו צרור: "מהלך דרמטי"

(30/12/2011)

ליכודניקים בגדר ההפרדה בסיור יוזמת ז'נבה

 בסוף השבוע האחרון קיימנו סמינר לחוג לפיד בליכוד, המונה כ- 30 פעילים בכירים במפלגה, חברי מרכז ליכוד וראשי סניפים מכל הארץ. במהלך יומיים סיירו לאורך גדר ההפרדה ולמדו את הגבולות המוצעים ביוזמת ז'נבה, נפגשו עם ראשי היוזמה ועם מומחי ביטחון ודנו לעומק בסוגיות הליבה. בתום הסמינר סוכם על המשך שיתוף הפעולה המוצלח והרחבת מעגל הפעילים שייחשפו לתכני היוזמה.

משתתפי הסמינר יצאו לסיור בתוואי גדר ההפרדה בירושלים בהדרכתו של אל"מ (מיל) שאול אריאלי, ושמעו הרצאות מפי הדמוגרף פרופ' ארנון סופר (ראש המרכז למחקר במכללה לביטחון לאומי), תא"ל (מיל) שלמה ברום (שימש מנהל חטיבת התכנון האסטרטגי בצה"ל), תא"ל (מיל) ישראלה אורון (שימשה כסגנית ראש המועצה לביטחון לאומי) וד"ר יוסי ביילין, יו"ר יוזמת ז'נבה

יו"ר חוג לפיד בליכוד ישי זנדני התראיין על כך: "המפגשים האלה מרחיבים את הדעת ונותנים זווית ראיה אחרת. אנחנו כמי שספגנו את הראיה הנוספת מתכוונים להציג אותה אותה בפורומים של ח"כים ושרים". היכנסו כאן להקשיב לראיון המלא ולידיעה על הסמינר בגלי צה"ל:

כתבה מתוך אתר ערוץ 7:

"הרומן" בין הליכודניקים ל'יוזמת ז'נבה נמשךשוב מארחים אנשי 'יוזמת ז'נבה' קבוצת ליכודניקים וחולקים עימם את עמדותיהם. הפעם מדובר ב'חוג לפיד'..

פרסום ראשון: 03/01/12, 07:13 שמעון כהן

ארגון השמאל 'יוזמת ז'נבה' ממשיך במאמציו לשכנע את אנשי הליכוד בצדקת דרכם. בסוף השבוע האחרון השתתפו 20 פעילי ליכוד בסמינר שקיים הארגון. המשתתפים הם חברי מרכז ליכוד וראשי סניפים מרחבי הארץ המשתייכים ל"חוג לפיד" במפלגה.

במהלך סמינר בן יומיים יצאו הפעילים לסיור באזור ירושלים למה שהוגדר כלימוד קו הגבול המוצע על ידי 'יוזמת ז'נבה' ונפגשו עם ראשי היוזמה ועם מומחי ביטחון לדיון בנושאי הליבה של הסכסוך. כמו כן נועדו עם השר לשעבר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית אשרף אל עג'רמי ועם הדמוגרף פרופ' ארנון סופר. בתום הסמינר סוכם על המשך שיתוף הפעולה והרחבת הפעילות למעגלים נוספים בליכוד.

נזכיר כי אין מדובר במפגש ראשון של אנשי ליכוד עם אנשי יוזמת ז'נבה. על הביקור הקודם שהתקיים בכפר המכביה סיפר ביומן ערוץ 7 עורך הדין שמעון חזן, המועמד לראשות עיריית חולון מטעם הליכוד שהשתתף גם הוא במפגש. חזן אמר אז ביומן ערוץ 7 כי לאחר השיח עם אנשי היוזמה והחלפת הדעות הוא "מזדהה עם הרבה מהפתרונות שעליהם ישבו ודנו שני הצדדים כמו נושא המים, נושא השיבה שבו מדובר על פיצויים ולא שיגיעו לכאן ויגמרו על מדינת ישראל".

חזן סיפר אז כי העמדות שהציגו אנשי 'יוזמת ז'נבה' קיבלו הסכמה מצידם של רוב מוחלט מהמשתתפים. "הרוב המכריע קיבלו את הדברים והיה להם ראש פתוח לשמוע את הצד השני. רק שלושה התנגדו בצורה נחרצת".

כאמור, נראה שהמפגשים בין הליכודניקים שבעבר דגלו ב'אף שעל' לבין אנשיו של יוסי ביילין יימשכו גם בעתיד.