כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

כשראש עיריית חדרה פוגש את ראש עיריית יריחו ביוזמת ז'נבה

(15/11/2011)

במסגרת הפעילות של יוזמת ז'נבה במישור המוניציפאלי, ב-15 בנובמבר נפתח בטורינו, איטליה, סמינר בן ארבעה ימים לראשי ערים ישראלים ופלסטינים.

מהצד הישראלי השתתפו ראש עיריית חדרה, חיים אביטן; ראש עיריית אילת, מאיר יצחק-הלוי; ראש עיריית רעננה, נחום חופרי; ראש מועצה מקומית ירוחם, מיכאל ביטון, וראש מועצה מקומית מבשרת ציון, אריה שמם. מהצד הפלסטיני השתתפו חמישה ראשי ערים ומועצות מקומיות מהגדה המערבית.

המשתתפים שמעו הרצאות וסקירות מדיניות מפי:

  • מר קדורה פארס, שר לשעבר ברשות הפלסטינית
  • מר גדי בלטיאנסקי, מנכ"ל יוזמת ז'נבה הישראלית
  • מר נידאל פוקהא, מנכ"ל יוזמת ז'נבה הפלסטינית
  • מר עיסאם עקל, מנכ"ל התאחדות הרשויות המקומיות ברשות הפלסטינית

כמו כן, המשתתפים קיימו סדרת דיונים, ובהם ההשלכות של עסקת שליט ושל האביב הערבי על התהליך המדיני, וכן סביב אפשרויות לשיתוף פעולה ישראלי-פלסטיני בתחום המוניציפאלי.

הסמינר התקיים בחסות ראש עיריית טורינו, מר פיירו פאסינו.

ראש עיריית יריחו: "מאמין בזכות הישראלים לחיות במדינתם, כפי שהפלסטינים זכאים למדינה עצמאית"

אמר את הדברים במסגרת כנס ראשי ערים ישראלים ופלסטינים של יוזמת ז'נבה, אשר נערך בחסות ראש עיריית טורינו באיטליה. ראש עיריית רעננה, אל"מ (מיל.) נחום חופרי, אמר במהלך הכנס: "חשבתי ששלום הוא משימה בלתי אפשרית עד שפגשתי את רעיונות יוזמת ז'נבה. מאז שלמדתי את היוזמה, הפכתי לאדם אופטימי. היוזמה מוכיחה שהשלום אפשרי והיא נותנת לי תקווה. עכשיו דרושים שני מנהיגים נחושים ואמיצים כדי לבצע אותה".

סמינר ראשי ערים ישראלים ופלסטינים של יוזמת ז'נבה התקיים בשבוע שעבר (15 עד 18 בנובמבר) בטורינו, איטליה. ראש עיריית יריחו, חסן סלאח, נאם בכנס הנעילה של הסמינר בשם משלחת ראשי הערים הפלסטיניים ואמר כי "השלום הוא האינטרס של הילדים הישראלים והילדים הפלסטינים. כולנו צריכים להרים את הקול ולהגביר אותו כדי להשיג את השלום. אני מאמין בזכות הישראלים לחיות במדינתם העצמאית, כמו שאנחנו זכאים לחיות במדינתנו העצמאית על 22% משטחי פלסטין ההסטורית".

ראש עיריית רעננה, אל"מ (מיל.) נחום חופרי, אשר נאם מטעם משלחת ראשי הערים הישראליים אמר בנאומו: "איבדתי אח במלחמת יום כיפור. אני יודע מהו מחיר המלחמה ולכן מבין את הצורך בשלום. חשבתי ששלום הוא משימה בלתי אפשרית, עד שפגשתי את רעיונות יוזמת ז'נבה. מאז שלמדתי את היוזמה, הפכתי לאדם אופטימי. היוזמה מוכיחה שהשלום אפשרי והיא נותנת לי תקווה. עכשיו דרושים שני מנהיגים נחושים ואמיצים כדי לבצע אותה". חופרי, אשר שימש במהלך שירותו הצבאי כמפקד טייסת מסוקי קרב וכן כעוזר נספח צה"ל בוושינגטון, הוסיף כי "ההתקרבות בין פתח לחמאס לא מדאיגה אותי, להיפך, היא מעודדת אותי. שלום עושים עם אויבים".

ראשי ערים ישראלים אחרים שהשתתפו בסמינר הם ראש עיריית חדרה, חיים אביטן; ראש עיריית אילת, מאיר-יצחק הלוי; ראש המועצה המקומית ירוחם, מיכאל ביטון וראש המועצה המקומית מבשרת ציון, אריה שמם. מהצד הפלסטיני, השתתפו לצד ראשי הערים גם קדורה פארס, ראש מועדון האסיר הפלסטיני ולשעבר שר ברשות הפלסטינית, וכן עיסאם עקל, מנכ"ל התאחדות הרשויות המקומיות ברשות הפלסטינית. הסמינר התקיים בחסות המרכז האיטלקי לשלום במזרח התיכון ובסיועו של ראש עיריית טורינו.

ראש עיריית יריחו סיכם ואמר כי "המפגש היה מצויין, ואני מזמין את כל ראשי הערים הישראלים להתארח בעירי יריחו ולהמשיך לדון על השלום ועל הנושאים שמעסיקים את כולנו". חופרי מצידו הצהיר כי "הפגישות עם ראשי הערים הפלסטינים היו טובות מאד, יש לנו שפה משותפת ובידח נקדם את השלום ואת האינטרסים של תושבי הערים שלנו".

ידיעה שפורסמה באתר לוקאל רעננה: 

חופרי בסמינר בטורינו: 'ההתקרבות בין פתח לחמאס מעודדת אותי'

כתב LOCAL 27.11.2011

בסמינר ראשי עיריות ישראלים ופלסטינים שהתקיים בטורינו, איטליה, אמר ראש העירייה נחום חופרי: 'אני יודע מהו מחיר המלחמה ולכן מבין את הצורך בשלום ומאמין בו' סמינר ראשי עיריותישראלים ופלסטינים של יוזמת ז'נבה ומרכז השלטון המקומי, שהתקיים לאחרונה בטורינו, איטליה הוגדר ע'י משתתפיו כהצלחה גדולה.

בהמשך לדיונים הפוריים שהתנהלו במהלך הסמינר בין משתתפיו – ראשי עיריות מישראל ומהרשות הפלסטינית – סיכמו ביניהם ראש עיריית רעננה, אל'מ (מיל.) נחום חופרי, המשמש גם כיו'ר ועדת החינוך במרכז השלטון המקומי ועיסאם עאקל, המשמש כמנכ'ל התאחדות הרשויות המקומיות ברשות הפלסטינית, על גיבושה של תכנית העשרה ללימודי שלום, לבני נוער ישראלים ופלסטינים.

חופרי, אשר נאם מטעם משלחת ראשי העיריות הישראליים אמר כי 'איבדתי אח במלחמת יום כיפור. אני יודע מהו מחיר המלחמה ולכן מבין את הצורך בשלום ומאמין בו. כעת דרושים שני מנהיגים נחושים ואמיצים כדי לבצע אותו'. חופרי הוסיף כי 'ההתקרבות בין פתח לחמאס לא מדאיגה אותי, להיפך, היא מעודדת אותי. שלום עושים עם אויבים. כמובן שיש לעמוד על כך שהחמאס יכיר במדינת ישראל ויעבור מדרך הטרור לדרך ההידברות, כפי שעשה הפת'ח'.

ראש עיריית יריחו, חסן סלאח, נאם בכנס הנעילה של הסמינר בשם משלחת ראשי הערים הפלסטיניים ואמר כי השלום הוא האינטרס של הילדים הישראלים והילדים הפלסטינים. כולנו צריכים להרים את הקול ולהגביר אותו כדי להשיג את השלום'.

בין המשתתפים הנוספים בכנס היו גם ראש עיריית חדרה, חיים אביטן; ראש עיריית אילת, מאיר-יצחק הלוי; ראש המועצה המקומית ירוחם, מיכאל ביטון, ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, אריה שמם וראש מינהל קשרי החוץ של המרכז לשלטו מקומי, רות וסרמן-לנדא. מהצד הפלסטיני, השתתפו לצד ראשי הערים של יריחו ובית סחור גם קדורה פרס, ראש מועדון האסיר הפלסטיני ולשעבר שר ברשות הפלסטינית, וכן עיסאם עאקל, מנכ'ל התאחדות הרשויות המקומיות ברשות הפלסטינית.

הסמינר התקיים בחסות המרכז האיטלקי לשלום במזרח התיכון, ובסיועו של ראש עיריית טורינו מר סרג'יו צ'יאמפרינו (Sergio Chiamparino).

ידיעה שפורסמה במקומון "קול רענן"