כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

ראשי ערים בסמינר יוזמת ז'נבה בעכו

(17/06/2011)

בסוף השבוע קיימנו סמינר ל - 20 ראשי ערים וסגניהם מרחבי הארץ, מצפון עד הדרום, מש"ס עד האיחוד הלאומי. הסמינר התקיים בעכו ובמהלכו נפגשו המשתתפים עם פלסטינים בכירים ועם ראשי היוזמה. בין היתר פגשו את המועמד מטעם מפלגת העבודה עמרם מצנע, שדבריו סוקרו בהרחבה בתקשורת:

מתוך ידיעה שפורסמה במעריב:

מצנע: ישראל מאבדת את הפרטנרים לשלום

המועמד לראשות העבודה אמר בכנס של יוזמת ז'נבה כי נוסח הסכם עם הפלסטינים כבר קיים, אך "ישראל עסוקה בדו שיח עם עצמה"

מיה בנגל | 18/6/2011

"לאורך כל השנים אנחנו עושים דו שיח עם עצמנו וכל שנה שחולפת ההסכם שייחתם בינינו לבין הפלסטינים יהיה מורכב יותר", כך אמר עמרם מצנע, המועמד לראשות העבודה בסמינר שקיימה יוזמת ז'נבה בעכו ל-20 ראשי ערים מרחבי הארץ.

"הנוסח של ההסכם העתידי מונח על השולחן כבר הרבה זמן בצורה כזו או אחרת, כמו למשל המודל של יוזמת ז'נבה, ועל זה אפשר להסכים", אמר מצנע והתריע כי ככל שהזמן עובר, ישראל מאבדת את הפרטנר העיקרי שלה, ארצות הברית.

מצנע חזר על עמדתו והסביר כי האינטרס הישראלי המובהק צריך להיות פרידה מהפלסטינים. "זה אומר גם להיפרד מהשטחים. לדעתי קיים מפגש של אינטרסים שיכול להביא להסכם".

לדבריו, ההסדר הסופי יהיה על בסיס גבולות 67, עם גושי ההתיישבות הגדולים בישראל והחלפות שטחים בהיקף של 4-6 אחוזים, מדינה פלסטינית מפורזת, כוח צבאי ישראלי שיישב לתקופה קצרה לאורך בקעת הירדן.

בירושלים, לפי גישתו, השכונות הערביות צריכות להיות תחת ריבונות פלסטינית עם הסדר מיוחד באגן הקדוש, אך בכל מקרה ללא מתן זכות שיבה לפליטים הפלסטינים למדינת ישראל. "על בסיס הקווים האלה יש יכולת להגיע להסכמות שתקבלנה גיבוי בינלאומי ושל הליגה הערבית".

כתבה שפורסמה ב"ידיעות הצפון": 

מתוך ידיעות ראשון:

\\