כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

מהאו"ם למו"מ - כנס בנושא היום שאחרי ספטמבר

(11/10/2011)

הרמטכ"ל לשעבר אמנון ליפקין שחק בכנס

ביום שלישי, ה- 11.10, קיימנו כנס בנושא מעמדה של ישראל בעולם ועתיד התהליך המדיני עם שגרירת ישראל באו"ם לשעבר גבריאלה שלו, השר לשעבר אשרף אל עג'רמי, יו"ר מועצת יש"ע דני דיין והרמטכ"ל לשעבר אמנון ליפקין שחק. במהלך הדיון בישר המנחה, הכתב אטילה שומפלבי, רגע לפני שעזב במהרה את האולם, על ישיבה דחופה לאישור עסקת גלעד שליט. התרגשות אחזה בחברי הפאנל ובנוכחים באולם, מימין, משמאל, מישראל ומהרשות הפלסטינית.

הרמטכ"ל לשעבר אמנון ליפקין שחק התייחס לחדשות על עסקת שליט ואמר: "תנאי עסקת שליט דומים מאוד לתנאים שניתן היה להשיג לפני שנתיים, בדיוק כמו שכל הסכם שאפשר יהיה להגיע אליו עם הפלסטינים בעתיד, ניתן להגיע אליו כבר היום".

צפו בתקציר עיקרי הדברים מתוך הכנס:

גם בתקשורת סיפרו על הכנס:

ברשת ב של קול ישראל בתכנית הבוקר למחרת הכנס דיווח הכתב רונן פולק על הכנס:

רונן פולק: בבית אריאלה אירוע נוסף גם הוא בנושא המדיני, כינוס שארגן מטה יוזמת ז'נבה בכותרת היום שאחרי ספטמבר. את היוזמה האישית לפני שמונה שנים יוסי ביילין נחוש היום בדיוק כפי שהיה אז.

יוסי ביילין: התחום המדיני הוא לא איזה רעיון יפה שמישהו מעלה ואפשר איתו ואפשר בלעדיו, זה העתיד שלנו זה החיים שלנו זה המדינה שלנו. בלי שהנושא הזה ייפתר ישראל לא תהייה מדינה יהודית ודמוקרטית, ואנשים מבינים את זה כך שבוודאי יש דברים אחרים יש עניינים של סביבה, יש עניינים של חברה ודברים אחרים אבל זה עצם הקיום שלנו.

רונן פולק: אחת המשתתפות בכינוס שגרירת ישראל באו"ם עד לני כשנה הפרופ' גבריאלה שלו.

פרופ' גבריאלה שלו: היום יש קיפאון היום יש עויינות משני הצדדים ועייפות, התעייפנו מהנושא הזה אבל, הוא לא ירפה מאיתנו גם אם אנחנו נתעייף ממנו. ואני חושבת שהוא יחזור אלינו בקרוב מאוד בעקבות ההכרזה או הניסיון של הפלשתינאים לבסס את מעמדם באו"ם, ומוטב שאנחנו נתכונן ולא נחשוב שהאמריקאים יעשו את העבודה בשבילנו.

רונן פולק: ובגל החברתי של הקיץ האחרון מזכירים המארגנים, הנושא המדיני לא הלך לשום מקום.

בערוץ 7 פרסמו מבזק עם דבריו של הרמטכ"ל אמנון ליפקין שחק:

הרמטכ"ל לשעבר, אמנון ליפקין שחק, אמר בכנס שקיימה יוזמת ז'נבה הערב בתל אביב, כי "הממשלה דנה עכשיו על ההסכם לשחרור גלעד שליט".

"אני מניח שהתנאים דומים מאוד לתנאים שאפשר היה להשיג לפני שנתיים, בדיוק כמו לגבי הסכסוך הישראלי פלסטיני: כל הסכם שיהיה אפשר להגיע אליו בעתיד ניתן להגיע אליו כבר היום"., טען שחק