כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

יוזמת ז'נבה 2.0: כנס "החברה האזרחית והתהליך המדיני" בז'נבה

(22/11/2011)

כנס "יוזמת ז'נבה 2.0" באוניברסיטת ז'נבה

בחודש נובמבר התקיים כנס בז'נבה לציון 8 שנים ליוזמה ולציון תום כהונתה של נשיאת שוויץ, מישלין קלמי ריי, אשר תמכה ביוזמה מיומה הראשון. הכנס כלל יום עיון ודיאלוג בנושא תפקיד החברה האזרחית בתהליך המדיני, שולחן עגול בהשתתפות מובילי דעת קהל ישראלים ופלסטינים וכן ערב עיון בהשתתפות האינטלקטואל הצרפתי ברנאר אנרי-לוי, יועצו המדיני של שר החוץ המצרי וראשי יוזמת ז'נבה.

לחצו כאן לצפייה בכנס שנערך אמש: 

לחצו כאן להצצה באלבום התמונות של מאחורי הקלעים של הכנס

שמונה שנים לאחר שהושקה יוזמת ז'נבה, מארחת נשיאת שוויץ, גב' מישל קלמי-ריי, מפגש בינלאומי להעצמת הדיאלוג של החברה האזרחית הישראלית והפלסטינית. שנת 2011 ייצגה יותר מכל את כוחם של עמים ברחבי העולם וכן בישראל להשפיע על ממשלותיהם, לשנות את סדר היום הציבורי ולעצב מחדש את המציאות. שנה זו הוכיחה ביתר שאת את כוחה ואת חשיבותה של החברה האזרחית במאמץ לשינוי חברתי. במפגש המשותף נדון האופן בו משתתפת החברה האזרחית בתהליך קבלת ההחלטות הפוליטי ובקשר בין הפעילות של החברה האזרחית לבין התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים.

במסגרת המפגש התקיים דיון עגול שעסק בסוגיות אלה. המשלחת הישראלית כללה את שאנן סטריט, סולן להקת "הדג נחש"; שלמה קראוס, משורר וממובילי המחאה החברתית; ויקי אידזינסקי, מפעילות המחאה החברתית בקרב הישראלים דוברי רוסית; ח"כ יצחק וקנין (ש"ס), סגן יו"ר הכנסת; ח"כ אורית זוארץ (קדימה); ח"כ דניאל בן-סימון (העבודה); מוטי ששון, ראש עיריית חולון; דב צור, ראש עיריית ראשון לציון; אשר משעלי, חבר מועצת העיר ירושלים מטעם ש"ס; עו"ד דוד גלס, יועץ משפטי לתנועת ש"ס, ואל"מ (מיל.) שאול אריאלי, ראש מנהלת המו"מ לשלום בתקופת רה"מ רבין וחבר הנהלת המועצה לשלום וביטחון. במשלחת הפלסטינית השתתפו גם כן אישי ציבור, מובילי דעת קהל ובכירים במערכת הפוליטית ובארגונים לא ממשלתיים.

סגן יו"ר הכנסת חבר הכנסת יצחק וקנין מש"ס אמר כי הוא יודע שההסכם שייחתם בסופו של דבר בין ישראל לפלסטינים ייראה כמו הסכם ז'נבה. הפעילה החברתית ויקי אידזניסקי אמרה שאפילו בקרב הציבור דובר הרוסית בישראל שמזוהה באופן מסורתי עם הצד הימני של המפה הפוליטית כבר נשמעים קולות הקוראים לפתרון שתי המדינות, לא מעט גם בזכות הפעילות האינטנסיבית של יוזמת ז'נבה בקרב הציבור הרוסי.

היכנסו להאזין לאייטם ששודר בגלי צה"ל מהכנס בז'נבה:

מתוך כתבה שפורסמה בעיתון הארץ על המפגש:

\\