כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

יוזמת ז'נבה מגיעה לבית קדימה בנתניה

(22/12/2011)

ח"כ דורון אביטל בכנס יוזמת ז'נבה בנתניה

ביום חמישי, 22.12, קיימנו ערב עיון לפעילי תנועת קדימה במרחב נתניה, בו השתתפו ח"כ דורון אביטל (קדימה), לשעבר מפקד סיירת מטכ"ל וד"ר יוסי ביילין, יו"ר יוזמת ז'נבה. ח"כ אביטל אמר עוד בכנס: "התהפוכות בעולם הערבי אינן תירוץ לקיפאון המדיני. הסכסוך עם הפלסטינים הוא לב הבעיה של ישראל. זו סוגיה שקורעת את החברה הישראלית ומונעת מאיתנו לטפל בבעיות פנימיות".

לדברי ח"כ דורון אביטל (קדימה): "השיתוק המדיני הוא לא הכרח, התהפוכות בעולם הערבי אינן תירוץ לקיפאון המדיני. קדימה אומרת שהבעיה הפלסטינית קודמת לכל בעיה. הסכסוך עם הפלסטינים הוא לב הבעיה של ישראל. זו בעיה שחותכת את החברה הישראלית וגורמת לשבר בחברה הישראלית. עד שלא נצליח לשרטט גבולות ויחסי שכנות בריאים עם הפלסטינים, לא נוכל לפתור בעיות רבות אחרות בתוך החברה הישראלית. קדימה באופן ברור תומכת בפתרון שתי מדינות לשני עמים. לצערי אני שומע יותר ויותר קולות בימין שמדברים על מדינה אחת".

יו"ר היוזמה, ד"ר יוסי ביילין, דיבר על הקיפאון המדיני והסכנה שהוא מציב לישראל. ביילין קרא לחידוש המשא ומתן בין הצדדים גם בהנחה שכרגע ניתן אולי להגיע להסדר זמני, כחלק ממסגרת כוללת של הסדר קבע, שכן עמידה במקום אינה משרתת את האינטרס הישראלי.

נציגי מפלגת קדימה מר מקסים אלגרבלי, מנהל מרחב נתניה וגב' מטי יוגב, רכזת ההתיישבות במרחב, בירכו שניהם את שיתוף הפעולה והודו ליוזמת ז'נבה על קיום המפגש המעורר את הדיון המדיני בקרב פעילי המפלגה.

הכנס התקיים במלון רזידנס ביץ' נתניה בפני למעלה מחמישים פעילים מהמפלגה.