כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

יוזמת ז'נבה מצטרפת להפגנה - נתניהו אומר לא, ישראל אומרת כן. להסכם.

(04/06/2011)

 הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו וצפו בגלריית התמונות מההפגנה - www.facebook.com/heskem

כתבה על ההפגנה שפורסמה באתר נענע10:

אלפים בהפגנת שמאל בתל אביב: "כן למדינה פלסטינית"

כ-6,000 איש צעדו מכיכר רבין אל רחבת מוזיאון תל אביב בהפגנה שתוכננה כתשובה למחלוקת בין נתניהו לאובמה. "אנחנו רוצים הקמת מדינה בלי גושים – גושים וגרורות זה סרטן בגוף הפלסטיני", אמרה עורכת העיתון אל-איתיאחד בהפגנה. ח"כ אבסדזה: "דרכו של נתניהו היא להתאבדות קולקטיבית". שני מפגינים נעצרו במהלך המחאה כ-6,000 איש הגיעו הערב (שבת) לכיכר רבין בתל אביב להפגנה בדרישה להקים מדינה פלסטינית עצמאית בגבולות 67'. המפגינים צועדים מכיכר רבין לכיוון רחבת מוזיאון תל אביב, תוך שהם קוראים לממשלת ישראל "לומר כן למדינה פלסטינית, כאינטרס ישראלי".

השותפים להפגנה שהתארגנה בתל אביב הם מפלגת העבודה, חד"ש, מרצ, קבוצת "דרך" בקדימה, וארגוני השלום הישראלים. לפי המדווח ב"הארץ", הפגנת השמאל תוכננה על רקע המחלוקת האחרונה בין נשיא ארה"ב, ברק אובמה, לראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא גבולות המדינה הפלסטינית. המפגינים צועדים כעת תחת הסיסמה: "נתניהו אמר לא - אנחנו אומרים כן למדינה פלסטינית".

ח"כ דב חנין (חד"ש) קרא במהלך ההפגנה להגעה לפתרון של שתי מדינות לשני עמים ושתי בירות לירושלים. "חושך גדול מאיים עלינו", הזהיר חנין, "העמידה המשותפת הזו היא האור שיכול להאיר אותו, עלינו להפיץ את האור הזה". לדבריו, ההגעה אל הפתרון איננה בגדר חלום ועל ישראל להגשימו.

"כשישאלו אותנו ילדינו היכן היינו כשהוכרעה ההיסטוריה, היכן הינו בימים הגורליים על המערכה, על השלום, על החיים - נוכל לומר להם בראש זקוף: 'לא אמרנו יום יבוא, הבאנו את היום", אמר חנין.

ח"כ נינו אבסדזה (קדימה) אמרה בנאומה כי האנשים שהגיעו לקחת חלק במחאה הם הפטריוטים האמיתיים. "אתם האנשים השפויים ביותר שיודעים שדרכו של ביבי והימין הקיצוני היא דרך התאבדות קולקטיבית", אמרה, "אנחנו לא עכברים שהולכים בעקבות חליל השקר של נתניהו, אנחנו לא שפני ניסוי".