כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

אדריכלי יוזמת ז'נבה מופיעים בניו יורק לקראת עצרת האו"ם

(14/09/2011)

לקראת ההצבעה באו"ם בספטמבר ערכנו סדרה של אירועים ומפגשים בניו יורק בהשתתפות בכירי יוזמת ז'נבה ובראשם אדריכליה יוסי ביילין ויאסר עבד רבו. בכנס שערך המכון השלום הבינלאומי (IPI) הדגישו השניים את הרלוונטיות של יוזמת ז'נבה כמודל היחיד הקיים המציע פתרונות מציאותיים לכל סוגיות הסכסוך.

יאסר עבד רבו, יו"ר יוזמת ז'נבה הפלסטינית אמר "אם יש דבר אחד שאני מאמין בו בכל שנות התהליך המדיני - זה יוזמת ז'נבה. אני מאמין ביוזמה ומאמין שבסופו של דבר היא תנצח". היו"ר של יוזמת ז'נבה הישראלית יוסי ביילין הוסיף: "הפתרונות של יוזמת ז'נבה רלוונטיים מאד היום. ההצעות שלנו ביחס לגבולות, פליטים, ביטחו וירושלים נותרו הבסיס המציאותי ביותר להסכם ולא במקרה לא קמה ליוזמת ז'נבה שום תחרות. אין עוד מודל כזה, שמוסכם על גורמים משמעותיים בשני הצדדים".

באירוע השתתפו מעל 150 מוזמנים ובהם נציגי מדינות זרות, אוניברסיטאות, תקשורת עולמית. נציגי היוזמה נפגשו עם גורמים בכירים באו"ם ונציגי מפתח של מדינות במטרה לקדם נוסחה שתביא לחידוש המו"מ.  מנכ"ל היוזמה גדי בלטיאנסקי הרצה בכנס פעילי קמפוסים של ארגון ג'ייסטריט.

בשורה של פגישות ואירועים נוספים נטלו חלק גם ד"ר סמיח אל עבד, מנכ"ל יוזמת ז'נבה הפלסטינית נידאל פוקאה ומנכ"ל יוזמת ז'נבה הישראלית גדי בלטיאנסקי.

היכנסו כאן לצפות בפאנל מתוך הכנס:


Video streaming by Ustream