כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"יוזמת ז'נבה היא ארגז כלים יוצא מן הכלל" - ז'נבה ברחובות

(07/04/2011)

לדברי רא"ל (מיל.) דן חלוץ: "כל נושאי המהות במשא ומתן עם הפלסטינים כבר נדונו ולובנו. גם ליוזמת השלום שפורסמה אתמול מכנים משותפים רבים עם יוזמת ז'נבה. השאלה היא האם יש מנהיגות שמוכנה ללכת את הצעד הנוסף הנדרש על מנת לשמור על מדינה יהודית, כי האלטרנטיבה היא מדינה דו לאומית. מהלכים חד צדדיים עם טעות מאחר ואין בצידם תמורה. אם לא נקדים להגיע לפתרון יכול להיות שיהיה מאוחר מדי וזה אומר שנאבד את זהותנו כמדינה יהודית. אנחנו לא יכולים להתעלם מהתהליכים המתרחשים מסביבנו וגם אנחנו עלולים לעמוד בפני השאלה האם אנחנו מקנים את החופש והזכויות הדמוקרטיות לאלו שתחת אחריותינו, שתחזור לפתחנו מהר יותר משאנחנו סבורים".

חבר הכנסת דורון אביטל מקדימה אמר: "אין ספק שיוזמת ז'נבה היא ארגז כלים יוצא מן הכלל שאיתו יכולה מנהיגות אמיצה שמכריזה שהיא רוצה שלום להגיע לתוצאה. כשקדימה תהיה בעמדת כוח חזקה יותר היא תוכל להוביל מהלך כזה". ד"ר סופיאן אבו זיידה – בכיר בפת"ח, ששימש כשר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית אמר בכנס: "אני כפלסטיני רוצה מדינה עצמאית על מנת לחיות אתכם בשלום. נכון שיש קיצונים שלא רוצים בכך אבל צריך לתת לזרם המתון שיש לו רוב בעם הפלסטיני להגיד כן במשא ומתן, להצליח להשיג תוצאות שלא על דרך של אלימות או טרור".

יו"ר יוזמת ז'נבה ד"ר יוסי ביילין אמר: "אני רוצה במדינה עם רוב יהודי יציב לשנים רבות ודמוקרטיה מלאה. כל עוד יהיה בישראל ראש ממשלה ציוני וכל עוד הוא קורא את הנתונים המספריים יש לו שתי אופציות: להגיע להסכם עם הפלסטינים או לסגת באופן חד צדדי. יוזמת ז'נבה היא התכנית היחידה המפורטת שבכירים משני הצדדים חתמו עליה".

את הפאנל הנחה העיתונאי והפרשן הפוליטי אבי בלום מהמגזר החרדי שסיפר על השתתפותו במפגש שקיימה יוזמת ז'נבה מוקדם יותר השבוע בפראג: "לא ידוע לנו האם יוזמת ז'נבה תצליח להביא את הפתרון, אך יש לברך אותה על הצלחתה להפגיש בין חברי כנסת מש"ס לבין פלסטינים בכירים ולקיים דיאלוג משמעותי".

נציגי מפלגת קדימה מר הרצל טובלי, יו"ר המרחב ומר אילן ליבוביץ' יו"ר בית קדימה ברחובות בירכו שניהם את שיתוף הפעולה והודו ליוזמת ז'נבה על קיום המפגש המעורר את הדיון המדיני בקרב פעילי המפלגה.