כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

השר מרידור מציע לאמץ את פתרון יוזמת ז'נבה בנושא חילופי השטחים

השר מרידור מציע לאמץ את פתרון יוזמת ז'נבה בנושא חילופי השטחים (13/05/2011)

בראיון שנתן השר דן מרידור בערוץ הראשון ביום שישי, אמר את הדברים הבאים: "כדי להגיע להסכם שהוא אינטרס ישראלי מובהק צריך לנהל מו"מ גם על הגבולות. הרעיון של גושי התנחלויות שכבר קיבל אישור במכתב בוש לשרון ואפילו ביילין ועבד רבו כתבו עליו, אפשר להפוך אותו לרעיון מכונן במקום קווי 67".

עוד מתוך הראיון של דן מרידור:

איך צריך להיערך לספטמבר?

"אני אומר את דעתי, שישראל צריכה כבר מזמן אני אומר את זה כמעט שנתיים להציג את יוזמתה ולא להמתין לאחרים. בממשלה יש דעות שונות, אין החלטת ממשלה. דעתי שנאמרת לא פעם ראשונה, שישראל לא יכולה ולא ראוי שתימנע מהצגת היעד שלה. צריך להציג את היעד הטריטוריאלי שלנו. אם לא מציגים אותו העולם חושב שכשאמרנו מדינה פלסטינית לא התכוונו ברצינות כי אנחנו מתיישבים בכל השטח.

לפי דעתי גם לעם בישראל צריך להיות ברור אם נלחמים על הכלת מעלה אדומים בישראל או שכם בישראל. לצערי בינתיים הפלסטינים מקבלים תמיכה ממדינות שונות.

המציאות היא שכדי להגיע להסכם שהוא אינטרס פלסטיני וישראלי מובהק צריך לנהל מו"מ בין היתר גם על הגבולות.. הרעיון של הגושים ריכוזי אוכלוסיה וגושים שכבר קיבל אישור במכתב של בוש לשרון שכבר אפילו עבד רבו וביילין כתבו עליו אפשר להפוך אותו לעיון המכונן במקום 67".