כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

פעילויות קודמות

סיור לחברי מועצת שוהם עם שאול אריאלי

31/12/2010

ממש לקראת סוף השנה האזרחית קיימנו סיור לכשלושים חברי מועצת שוהם. בעקבות כנס שקיימנו במועצה המקומית במעמד ראש המועצה לפני כחודש, הביעו חברי המועצה את רצונם להמשיך בפעילות ויזמו סיור שטח באזור ירושלים. בסיור, אותו הדריך אל"מ (מיל.) שאול אריאלי, הוצגו בכמה תצפיות שונות באזור המחלוקות בסוגית הגבולות וירושלים כמו גם סוגית גדר ההפרדה ומורכבותה וכן הפתרונות המוצעים על ידי יוזמת ז'נבה. בסיור השתתף גם ראש המועצה גיל לבנה וסגנו גלעד רבינוביץ שיזם את הסיור.

דמוגרפיה ויחסי חוץ החודש בקורס המדיני

28/12/2010

מפגשי הקורס המדיני השלישי של יוזמת ז'נבה בעיצומם והחודש קיימנו שתי הרצאות: הראשונה מאת פרופסור ארנון סופר, המומחה לדמוגרפיה, אשר הציג את הנתונים העדכניים ביותר בנוגע ליחס בין יהודים וערבים בישראל וברשות הפלסטינית. השניה, מאת אבי פרימור, שגריר ישראל לשעבר באיחוד האירופי ובגרמניה, אשר ניתח את יחסי ישראל אירופה במצב הנוכחי.

סמינר ישראלי - פלסטיני של פעילים פוליטיים בקפריסין

26/12/2010

מטות יוזמת ז'נבה הישראלי והפלסטיני קיימו במשותף סמינר עבור פעילים פוליטיים משני הצדדים. הסמינר התקיים במימון משותף של שני הארגונים. את הסמינר הנחתה הדס גרינוולד מיוזמת ז'נבה, ולצידה השתתפו בהנחייה נידאל פוקאהא, מנכ"ל יוזמת ז'נבה הפלסטינית, ופאטינה עבוד מיוזמת ז'נבה הפלסטינית. בחלקו השני של הסמינר השתתף כדובר מוסי רז, לשעבר חבר כנסת מטעם מרצ.

סמינר יוזמת ז'נבה לפעילים פוליטיים בקיבוץ צובה

25/12/2010

במסגרת פעילותנו בקרב מנהיגים צעירים אספנו כחמישה עשר פעילים פוליטיים ממפלגות שונות מימין ומשמאל לסמינר בן יומיים שעסק במשא ומתן המדיני וסוגיות הליבה של הסכסוך הישראלי פלסטיני. בין היתר סיירו לאורך תוואי גדר ההפרדה ושמעו הרצאות מפי בכירי היוזמה. היכנסו כאן לקרוא סיכום של עיקרי ההרצאות.

סמינר לראשי ערים, וראשי רשויות מקומיות ואזוריות

23/12/2010

משמאל לימין: ציון אבו וחה משמאל לימין: ציון אבו וחה"כ שלמה מולה, נינו אבסדזה ודניאל בן סימון

יוזמת ז'נבה קיימה סמינר ל- 11 ראשי רשויות עירוניות, מקומיות ואזוריות. בין המשתתפים היו גם ראשי הרשויות של שפרעם, אבו גוש וקלנסווה, ולצידם ראש המועצה המקומית קדימה - צורן, ראש המועצה המקומית נחף, ראש המועצה המקומית מזכרת בתיה, ועוד. הסמינר כלל הרצאה וסיור עם אל"מ (מיל.) שאול אריאלי וכן הרצאות של תא"ל (מיל.)שלמה ברום על סוגיית הביטחון בהסדר ישראלי - פלסטיני; הרצאה של עו"ד טליה ששון על סוגיית ההתנחלויות בהקשר של הסדר עתידי; הרצאה ודיון עם ד"ר סופיאן אבו זיידה והרצאה עם עיסאם עקל, ראש התאחדות השלטון המקומי הפלסטיני, על היבטים שונים של שלטון מקומי אצל הרשויות המקומיות הפלסטיניות; כמו כן התקיים פאנל בהשתתפות חברי הכנסת דניאל בן סימון, שלמה מולה ונינו אבסדזה.

פרויקט "יום ביישוב" מגיע לאופקים והפעם בשפה הרוסית

21/12/2010

ביום ב', 21.12, קיימנו כינוס בשפה הרוסית באופקים בו השתתפו 56 איש ביניהם פעילים רבים של מפלגת ישראל ביתנו. בכינוס התקיימה הרצאה בנושא הסכסוך הישראלי פלסטיני והפתרונות שמציעה יוזמת ז'נבה ולאחריה התקיים דיון עם המשתתפים בסוגיות הליבה של הסכסוך ובעתיד התהליך המדיני. בין משתתפי המפגש היה נציג דובר רוסית של המועצה המקומית של אופקים.

כנס של יוזמת ז'נבה בכנסת: מחירו של הקיפאון המדיני

21/12/2010

משמאל לימין: גדי בלטיאנסקי וחה משמאל לימין: גדי בלטיאנסקי וחה"כ נחמן שי, אריה אלדד, דניאל בן סימון ועמיר פרץ

החודש קיימנו בכנסת כנס גדול בהשתתפות חברי כנסת ובשיתוף עם חבר הכנסת דניאל בן סימון. הכנס עסק במחיר הקיפאון המדיני ובמשא ומתן התקוע. בין היתר השתתפו גם חברי כנסת מהימין וממפלגות ערביות. היכנסו כאן לקרוא סיכום של עיקרי הדברים שנאמרו בכנס.

מפגש ברמאללה בין משלחת של יוזמת ז'נבה ובכירי הרשות הפלסטינית בהובלת אבו מאזן

19/12/2010

מימין לשמאל: חה מימין לשמאל: חה"כ שלמה מולה, חנאן עשראוי, חה"כ חיים אורון, יאסר עבד רבו, מחמוד עבאס, עמרם מצנע, סאיב עריקאת, גדי בלטיאנסקי ונביל שעת

משלחת של מאה אנשי ציבור וחברה אזרחית נפגשו הבוקר עם נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן באירוע שארגנה יוזמת ז'נבה ברמאללה. במשלחת בראשות עמרם מצנע השתתפו חברי כנסת מהעבודה, מרצ וקדימה, פעילי ליכוד וש"ס וראשי יוזמת ז'נבה. בין היתר השתתפו 7 חברי כנסת, 4 חברי כנסת לשעבר, 3 אלופים במיל' ו – 3 מושלים לשעבר בגדה המערבית. (ביניהם – דניאל בן סימון, ראלב מגאדלה, אורית זוארץ, שלמה מולה, ניצן הורוביץ, אילן גילאון, אפרים סנה, קולט אביטל, אתי לבני ואחרים). מהצד הפלסטיני נכחו במפגש בכירים ברשות הפלסטינית ובוועד המרכזי של הפת"ח, וביניהם סאיב עריקאת, נביל שעת, יאסר עבד רבו, וחנאן עשראווי. המפגש נועד לגבש קריאה משותפת בדבר בדחיפות שבהגעה להסכם קבע על בסיס של שתי מדינות והבעת תמיכה בהמשך המשא ומתן המדיני.

סמינר היוזמה לראשי ערים בים המלח

16/12/2010

עשרים וחמישה ראשי ערים מרחבי הארץ השתתפו בסמינר בן יומיים של יוזמת ז'נבה. הסמינר התקיים בשיתוף עם יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט בהמשך לסמינר לראשי ערים ישראלים ופלסטינים שהתקיים בחודש שעבר במילאנו. במהלך הסמינר נפגשו ראשי הערים עם מומחי יוזמת ז'נבה ודנו בנושאי הליבה של הסכסוך. היכנסו כאן לקרוא כתבה שפורסמה ברשת ידיעות תקשורת אודות הסמינר.

מפלגת העבודה אימצה עקרונות זהים ליוזמת ז'נבה

07/12/2010

ברק מתפקד לז'נבה? ברק מתפקד לז'נבה?
מפלגת העבודה אימצה עקרונות זהים ליוזמת ז'נבה

אתמול התכנסה לשכת מפלגת העבודה לקיום דיון על אימוץ מצע מדיני על בסיס עקרונות יוזמת ז'נבה. הכינוס הוא פרי יוזמתם של איציק שחף וחברי הקורס המדיני של יוזמת ז'נבה אשר אספו מעל 60 חתימות חברים על עצומה שקראה לכינוס הלשכה. בתום דיון ממושך במעמד המזכ"ל והיו"ר, התקיימה הצבעה וברוב מוחץ הוסכם על אימוץ עקרונות הזהים ליוזמת ז'נבה. ההחלטה המלאה - בפנים


דף: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  לדף הבא >>